УМЕТНОСТ ЗОВЕ МЛАДЕ: Интерактивна радионица глуме на Фрушкој гори
ИНТЕРАКТИВНЕ радионице глуме за полазнике између 13 и 30 година из Србије и Швајцарске биће одржане у оквиру фестивала "Контекст" од 28. јула до 2. августа на Фрушкој гори, најавили су данас организатори.
Фото: пиксабеј
Како је најављено, радионице ће водити троје Швајцараца, драмска педагошкиња Кристин Шмокер, драмски педагог Робин Андермат, и глумац и идејни творац фестивала "Контекст" Алвис Линденбергер, а полазници ће моћи да усаврше сценску игру, разумевању и концентрацију, различите форме извођачких уметности, ослобађање тела, покрета и гласа и друго.
''Контекст'' ће се и ове године одржати у форми вишедневних радионица као културна размена за младе уметнике из Швајцарске и Србије. Било да се ради о драмској игри, тексту, сценском перформансу, сваки облик извођачке уметности има потенцијал да отвори нове хоризонте и превазиђе културно, национално или друштвено раздвајање", истакао је Линденбергер.
Фестивал "Контекст", као и пре две године, организују Креативна мрежа "Панониика" и швајцарска невладина организација "Компани дигестиф", који су се због пандемијске ситуације овога пута одлучили за петодневне радионице.
Препоручујемо
РОМАНТИЧНИ "ВИНОФЕСТ" У ГРАДСКОМ ПАРКУ: Јубиларна 20. манифестација у Вршцу 3. и 4. јула
01. 07. 2026. у 16:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)