МИРОВИЋ У ОПОВУ: Желимо да привучемо инвеститоре и развијемо овај део јужног Баната
ПРЕДСЕДНИК Покрајинске владе Игор Мировић данас је био у посети општини Опово, где је обишао завршне радове на изградњи локалног пута Опово – Дебељача и село Сефкерин, где ће бити изграђен нови објекат Предшколске установе „Бамби“.
Фото: АПВ
АПВ је у оба ова пројекта укупно уложила преко 820 милиона динара.
Пут Опово Дебељача, дужине 12,6 километара, биће завршен до краја октобра. Он представља најкраћу везу између две јужнобанатске општине Опово и Ковачица и, према Мировићевим речима, веома је значајан за развој тог дела Баната.
-Важност ове саобраћајнице је и у томе што ће бити наслоњена на део ауто-пута Београд – Зрењанин, где ће радови почети у наредних шест до девет месеци. Циљ нам је да привучемо инвеститоре у Опово, Ковачицу и Банат уопште. Зато смо у његову изградњу уложили 778,6 милиона динара – рекао је Мировић.
Председник општине Опово Милош Марков је назначио да су оба пројекта од круцијалне важности за ту малу општину, нарочито што у Сефкерину до сада није постојао вртић. Изградња тог објекта подржана је са 42 милиона динара.
-Наш буџет је изузетно мали, али континуирано добијамо подршку виших нивоа власти. Само у овој години смо од Покрајинске владе, преко конкурса, добили више од 211 милиона динара – рекао је Марков.
Догађају су присуствовали и покрајински секретар за енергетику, грађевинарство и саобраћај Огњен Бјелић и директор Управе за капитална улагања Војводине Недељко Ковачевић.
Препоручујемо
ИЗ БУЏЕТА ТРИ МИЛИОНА: Побољшање путне инфраструктуре у насељу Маршић у Крагујевцу
06. 07. 2021. у 15:33
НА ТУРНЕЈИ У МАЂАРСКОЈ: Новосадско позориште са две представе гостује у Будимпешти
06. 07. 2021. у 14:46
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)