СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА У ЋУПРИЈИ: Најбољим ђацима поводом Видовдана уручене књиге (ФОТО)
СВЕЧАНА академија, одржана у ШОМО “Душан Сковран“ у Ћуприји у оквиру Видовданских свечаности, почела је минутом ћутања, чиме су присутни одали почаст преминулој Вери Николић, чувеној југословенској и српској атлетичарки рођеној у том граду.
Фото: З. Рашић
Затим је председник општине Јовица Антић подсетио на значај Видовдана, на средњовековну и новију историју српског народа и улогу Манастира Раваница у том контексту.
На свечаности, која је централни догађај обележавања Видовдана у Ћуприји, уручене су књиге најбољим ученицима свих ћупријских школа, као и онима који су успешно представљали свој град на републичким такмичењима.
У Манастиру Раваница лутургију поводом данашњег великог празника служио је епископ Пожаревачко-браничевске епархије Игнатије, а осим свештенства и великог броја верника, присуствовали су представници војске и локалне самоуправе. Након литургије, одржане су витешке игре „Свибор“.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)