БОЉИ УСЛОВИ ЗА ЛЕЧЕЊЕ: Лончар - Обнова Дома здравља огромна ствар за Ваљево
ОБНОВОМ 5.000 квадратних метара Дома здравља урађен је велики посао за грађане Ваљева, изјавио је данас министар здравља Златибор Лончар током посете тој здравственој установи.
Фото: Принтсцреен
Лончар је истакао да ка том Дому здравља, централној здравственој установи на примарном нивоу у Ваљеву, гравитира 100.000 људи и да она, с обзиром на велику разуђеност подручја, служи великом броју грађана.
Министар је навео да ће вредност радова достићи 350 милиона динара, додајући да се чека и нови намештај, који би требало да стигне до 29. јуна.
- Огроман посао је урађен, служиће нашим грађанима да у бољим условима сачекају и буду прегледани и лечени. Ово је и за наше јунаке, лекаре, сестре и спремаче, који ће сада моћи много боље да раде - рекао је Лончар.
Најавио је нову посету, када реновирани Дом здравља буде спреман да прими прве пацијенте.
- Све је ново, уређено, намештај треба да стигне до 29. јуна, као и још неке ситнице које су остале да се одраде до тада, а ја ћу доћи поново да обиђем и да проверим да ли је све стигло и да ли је завршено све што смо се договорили - рекао је Лончар.
Он је указао на то да је испуњено све што је обећано, те да ће се наставити са радом, јер је после пандемије најважније вратити се редовним прегледима и контролама.
- Наравно, све то под условом да се вакцинишемо и да изађемо из проблема званог корона и да се придржавамо мера које су на снази - апеловао је Лончар.
Министар је рекао да је радом Дома здравља Ваљево за време короне задовољан, али да то не може да каже и за болницу, те најавио смене у тој здравственој установи.
- Држава им је омогућила новац за реновирање болнице, они две године не могу да се одлуче шта би и како урадили. Мислим да нема другог решења, недеље су у питању, јер морамо да идемо напред. Имамо новац, имамо све и не можемо више да чекамо - објаснио је Лончар.
Директорка Дома здравља Ваљево Бранка Антић рекла је да је реновирање установе значајно, јер јој је, као лекару, важно у каквим условима ради и захвалила на свему што је држава омогућила.
- Хвала вам што сте данас са нама, када отварамо најбитнију установу у Ваљеву. Радови су мало потрајали, али важно је да је скоро све завршено сада и може да служи народу како треба - закључила је она.
Препоручујемо
УКИНУТА ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА У СМЕДЕРЕВУ: Боља епидемиолошка ситуација после седам месеци
22. 06. 2021. у 13:02
ЗА ТРИ ДАНА ЧЕТИРИ КОВИД-НАЛАЗА: У Параћину епидемија и даље под контролом
21. 06. 2021. у 17:46
ВАКЦИНАЦИЈА У КРАГУЈЕВЦУ: Аутобуси сутра и у уторак на Тргу код крста
20. 06. 2021. у 18:21
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)