ОБЈАВЉЕН ПЕСНИЧКИ КОНКУРС ФРУШКОГОРСКОГ МАНАСТИРА: „ Бешеново кроз црвена словца зове Дару изнад Јасеновца“

З. Г.

11. 06. 2021. у 18:16

МАНИФЕСТАЦИЈА „Бешеновска приношења“, коју седму годину заредом организује манастир Бешеново на Фрушкој гори, објавила је песнички конкурс на тему „Бешеново кроз црвена словца зове Дару изнад Јасеновца“.

ОБЈАВЉЕН ПЕСНИЧКИ КОНКУРС ФРУШКОГОРСКОГ МАНАСТИРА: „ Бешеново кроз црвена словца зове Дару изнад Јасеновца“

Фото: Д.Дозет

Конкурс је отворен до 25. јуна, проглашење победника је месец дана касније а награде ће бити уручене 28. јула, о летњој манастирској слави Светим Кирику и Јулити, уколико то епидемиолошка ситуација и мере Владе Србије дозволе.

- Тада ће бити промовисана и збирка песама са овог конкурса – наводе организатори манифестације коју је осмислио песник Благоје Баковић, председник жирија конкурса.

Биће то седма поетска збирка духовне тематике у едицији „Бешеновска приношења“.

На првом конкурсу, пре шест година, учествовало је више од 40 песника из седам земаља потом је, редовно сваке године, учествовало више од 150 песника из више од 13 држава.

- Надамо се и верујемо да ће и ове године одзив такође бити велики и да ће тиме манифестација „Бешеновска приношења“ задржати примат највеће песничке манифестацију са духовном тематиком – додају организатори.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ТОТАЛНИ ОБРТ! Партизан демантовао да је потписао уговор са Пењаројом