ЗРЕЊАНИН ЈЕ ЧЕТВРТИ ВОЈВОЂАНСКИ ГРАД СА НАЈВЕЋИМ ПЛАТАМА: Испредсу само Нови Сад, Вршац и Панчево
ЗРЕЊАНИН је, према најновијим подацима Завода за статистику, четврти град са највећом платом у Војводини, уз просечан лични доходак 62.100 динара. Испред Зрењанина су само Нови Сад, Вршац и Панчево.
Фото: град Зрењанин
- Од 2012. године, успели смо да обезбедимо 10 хиљада нових радних места, а просечна плата од 62.100 динара, указује да је реч о новцу из реалног сектора, тј. зараду које је остварила привреда - поносно истче Саша Сантовац, заменик градоначелника Зрењанина, уз податак да је током транзиције, само у Зрењанину без посла остало више десетина хиљада људи и да је у току реализација највеће инвестиције у историји града, вредне милијарду долара, изградња кинеске компаније за.производњу аутомобилаких гума Линглонг, у којој ће се производити пнеуматици за Ауди, и друге брендове, а посао ће добити 1.200 Зрењанинаца, уз годишње приходе веће од 630 милиона динара.
- Зрењанин је опремио највећу радну зону у Србији, величине 500 хектара, а за градњу фабрике Линглонг опредељено је 97 хектара, док ће преосталих 400 биће понуђено другим инвеститорима - додао је Саша Сантовац.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)