ФЕДЕРЕР НЕЋЕ ПО ДОБРОМ ПАМТИТИ ПОВРАТАК НА ТЕРЕН: Искусни Шпанац победио Швајцарца у Женеви

18. 05. 2021. у 18:10

РОЏЕР Федерер неће по добром памтити по повратак на терен, пошто је поражен у осмини финала турнира у Женеви од Пабла Андухара са 6:4, 4:6, 6:4.

Видело се да освајачу 20 гренд слем титула фали мечева. Јасно је да он жели праву форму да достигне до Вимблдона.

Искусни 35-годишњи Шпанац је показао зашто је шљака подлога која му највише одговара и искористио је своје шансе да дође до велике победе.

У првом сету једини брејк виђен је у десетом гему, направио га је Андухар и тако добио овај сегмент меча.

Подигао је Федерер ниво игре у дргуом сету и успео је да поравна резултат и одведе меч у трећи сет.

Велика борба и доста узбуђења виђено је у њему. Швајцарац је први ривалу одузео сервис и ту предност је држао све до осмог гема када је Шпанац вратио изгубљено. Андухар је успео да направи још један брејк и славио после једног сата и 54 минута игре.

Тренутно 75. тенисер света играће у четвртфиналу против победника меча Домоник Стрикер - Мартон Фучович.