МЕДВЕДЕВ ПРЕЖИВЕО ФОКИНУ: Руски тенисер остварио прву победу на мадридској шљаци у каријери

05. 05. 2021. у 13:58

ТРЕЋИ рекет света Данил Медведев вратио се на терен после прележаног ковида и остварио тешку победу у другом колу мастерс турнира у Мадриду. Рус је после преокрета у три сета савладао Алехандра Давидович-Фокину 4:6, 6:4, 6:2

Фото АП

Шпанац је решио први део игре у своју корист, иако је први брејк у петом гему направио Медведев. Фокина је одговорио у наредном гему, да би онда у десетом гему искористио другу сет лопту на сервис ривала за вођство од 1:0.

Како је меч одмицао тако је и Медведев био све бољи. Направио је брејк у трећем гему, али је предност изгубио у шестом када је Фокина изједначио на 3:3. Ипак Рус у наредном гему поново одузима сервис противнику. Сада шансу не пропушта и долази до изједначења.

У одлучујућем сету играо је само Медведев. Од 1:0 за ривала везао је пет гемова. Фокина је до краја успео само да освоји још један гем, пре него што је финалиста Аустралијан опена сигурним сервис гемом оверио пласман међу 16 најбољих.

Наредни ривал Медведеву биће Чилеанац Кристијан Гарин, који је лако изашао на крај са Немцем Кепфером 6:3, 6:4.

Место у осмини финала обезбедио је и Аслан Карацев који блиста ове године. Он је у три сета је био бољи од Аргентинца Дијега Шварцмана 2:6, 6:4, 6:1.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45