КЕЦМАНОВИЋ ПОРАЖЕН НА СТАРТУ МАДРИДА: Србин није имео решењe за сервис Американца

03. 05. 2021. у 12:48

СРПСКИ тенисер Миомир Кецмановић порежен је од Џона Изнера у првом колу Мастерса у Мадриду са 6:4, 7:6(8).

Први сет био је изједначен све до дестог гема када је Американац направио брејк и дошао до вођства.

Иста слика виђена је у другом сету, само што брејка није било. Овога пута је наш играч (47. на АТП листи) имао чак четири прилике у деветом гему да ривалу одузме сервис. Успео је из те ситуације да се извуче 39. играч света.

Одлука о победнику сета пала је у тај-брејку. Изнер је имао више концентрације и после једног сата и 21 минута игре успео је да избори пласман у наредну рунду.

Пре Кецмановића учешће у престоници Шпаније завршио је и Душан Лајовић, па част Србије на овом турниру брани још једино Филип Крајиновић коме је ривал Кемрон Нори (Велика Британија).

Иначе, треба рећи да је 208 центимерара високи играч сјајно сервирао - зауставио се на 28 асове, док је Кецмановић имао три.

Изнер ће у другом колу играти против победника меча Роберто Баутиста Агут - Марко Чекинато.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56