НЕКАДАШЊИ ЂОКОВИЋЕВ ТРЕНЕР ИМА ПОРУКУ ЗА ФЕДЕРЕРА: Надам се да неће направити грешку, потребан му је добар крај каријере

Часлав Вуковић

28. 04. 2021. у 18:52

РОЏЕР Федерер вратио се на терен на турнир у Дохи где је забележио победу и пораз. Ипак, Швајцарац је одлучио да направи нову паузу, како би се што боље спремио за изазове које изискује играње на највишем нивоу.

НЕКАДАШЊИ ЂОКОВИЋЕВ ТРЕНЕР ИМА ПОРУКУ ЗА ФЕДЕРЕРА: Надам се да неће направити грешку, потребан му је добар крај каријере

Фото: EPA-EFE/Samer F Rejjal/HANDOUT by beIN

Легендарни тенисер и бивши тренер Новака Ђоковића, Борис Бекер говорио је за подкаст "Жута лоптица" на "Еуроспорту" да освајач 20. гренд слем титула не би смео да жури са повратком на терен, а тек не би смео да игра на превише турнира.

- Надам се да Федерер неће направити грешку да игра на много турнира. Он је апсолутна икона овог спорта и неко ко је подигао тенис на виши ниво. Федереру је потребан добар завршетак каријере - истиче Бекер.

Немачки стручњак истиче да ће Федерер турнире на шљаци искористити само да се што боље спреми за Вимблдон који је његов главни циљ.

Иначе, 39-годишњак из Базела је потврдио да ће на најспоријој подлози учествовати у Женеви и потом Ролан Гаросу.

- Са моје тачке гледишта, Вимблдон је и даље турнир на којем има највеће шансе да догура далеко. Има осећај за игру, за лоптицу, али је проблем што се са годинама опорављате све спорије - закључио је Бекер.

Подсетимо, турнир у Женеви почиње 15. маја, а Отворено првенство Француске у тенису 30. маја.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на Бернабеу

ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"

МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.

25. 02. 2026. у 06:27

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СВЕ ВЕЋИ ХАОС СА НАРКО-КАРТЕЛОМ ПРЕД МУНДИЈАЛ: ФИФА одузима Мексику ово домаћинство?!