ЂОКОВИЋ ОТПИСАН ЗА РОЛАН ГАРОС: Неозбиљна изјава најпознатијег тениског тренера

28. 03. 2021. у 12:04

ТЕНИСКИ тренер и спортски коментатор Патрик Муратоглу, рекао је да је једина неизвесност мушког појединачног такмичења на Ролан Гаросу сазнање кога ће Рафаел Надал победити у финалу.

Од двадесет Грен слем титула шпанског тенисера, чак 13 је освојио на Отвореном првенству Француске. У прошлогодишњем финалу победио је Новака Ђоковића без изгубљеног сета.

Заправо, Шпанац је од дебија 2005. године изгубио само два меча на париској шљаци.

Процењујући успешност велике тројке на њиховим омиљеним Грен слемовима, Муратоглу тврди да остали играчи наступају на Ролан Гаросу како би имали право да изгубе од Надала у финалу.

„Само статистичка потврда онога што одговарам сваке године када ме питају о потенцијалном победнику Ролан Гароса“, твитовао је Муратоглу.

Чувени тренер верује да се ситуација неће променити ни ове године.

„Једини неизвестан тренутак када Ролан Гарос почиње је кога ће Рафа победити у финалу“, додао је тениски стручњак грчког порекла.

Надалов рекорд у Паризу је заиста премоћан.

Први тенисер који је шокирао „краља шљаке“ на Ролан Гаросу, био је Робин Содерлинг, који га је 2009. избацио са такмичења у шеснаестини финала са 3:1 по сетовима.

Једини други тенисер који га је из Париза послао на Мајорку био је, логично, Новак Ђоковић. Србин га је без изгубљеног сета поразио у четвртфиналу пре шест година.

Технички, „бик са Мајорке“ изгубио је још један меч на Ролан Гаросу, али не на терену. Марсел Гранољерс је награђен даљим проласком због Надалове предаје због повреде 2016. године.