ИЗНЕР О ЂОКОВИЋЕВОЈ ОРГАНИЗАЦИЈИ: Неки се неће сложити, за АТП би било добро да је прихвати

Часлав Вуковић

25. 03. 2021. у 22:24

АМЕРИЧКИ тенисер Џон Изнер затражио је да АТП омогући играчима јаснији увид о процесу одлучивања у вези са смањењем награда на турнирима.

ИЗНЕР О ЂОКОВИЋЕВОЈ ОРГАНИЗАЦИЈИ: Неки се неће сложити, за АТП би било добро да је прихвати

ФОТО: АП

Искусни играч је недавно критиковао одлуку челника Мастерса у Мајамију да за 60 одсто смањи фонд награда.

Изнер је назвао АТП "сломљеним системом" и затражио је је да све буде транспарентније уз напомену да је светски тенис "затрован конфликтима".

Такође, Американац је рекао и да би за АТП било добро да прихвати постојање ПТПА, који по њему има добре идеје.

- То би било здраво за АТП Тур, мада се неки дефинитивно неће сложити са мном - рекао је Изнер и додао:

- Ради се о систему АТП и зашто се поједине одлуке доносе, тачније шта доприноси да наградни фонд буде тако мали. Ипак имам осећај да је АТП почео да буде транспарентинији. Ми играчи покушавамо да разумемо тај процес.

Изнер се прошле године придружио Новаку Ђоковићу у новооснованој ПТПА организацији, разуме да је у таквој ситуацији било тешко прилагодити се.

- Није нешто на шта смо сви навикли. Знамо да турнири нису имали приходе од улазница, а на то су одувек рачунали.

Имао је шта да каже и због тога што ће играчи бити у хотелима на Вилмблдону због пандемије вируса корона.

- Има много играча који би желели да буду по приватним кућама. То је једна од уникатних ствари на Вимблдону, можете да изнајмите кућу и прошетате до терена, одиграте меч, вратите се. То ми се веома допада. Мислим да ове године тамо нећемо имати исти осећај - закључио је Изнер.

Американац који је висок 208 центиметара тренутно заузима 28. место на АТП листи.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕЗАУСТАВЉИВА БАРСА: Јамал и дружину јуришају ка трону Европе, има ли Атлетико оно што је потребно да их заустави?

НЕЗАУСТАВЉИВА БАРСА: Јамал и дружину јуришају ка трону Европе, има ли Атлетико оно што је потребно да их заустави?

ОД 21.00 на "Камп Ноу" Барселона дочекује Атлетико Мадрид у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона, ово ће им бити већ пети обрачун од старта сезоне, одлично се познају и ако је судити по досадашњим обрачуна требали би гледати прави фудбалски спектакл.

08. 04. 2026. у 07:10

ШОК: Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон

ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"

БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.

06. 04. 2026. у 19:11

Коментари (0)

НЕЗАУСТАВЉИВА БАРСА: Јамал и дружину јуришају ка трону Европе, има ли Атлетико оно што је потребно да их заустави?