МЕДВЕДЕВ ОВО НЕ СМЕ ДА ПРОПУСТИ: Надал одустао од Ротердама, Рус има велику шансу да престигне Рафу на АТП листи

Часлав Вуковић

25. 02. 2021. у 16:34

СЕЗОНА није добро почела за Рафаел Надала. Шпанац није играо на АТП купу, а учешће на Аустралијан опену је завршио у четвртфиналу.

МЕДВЕДЕВ ОВО НЕ СМЕ ДА ПРОПУСТИ: Надал одустао од Ротердама, Рус има велику шансу да престигне Рафу на АТП листи

Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN

Имао је током првог гренд слема други играч света проблема са леђима и управо је то разлог због ког је морао да одустане од турнира у Ротердаму.

Управо је то велика шанса за Данила Медведева да престигне Надала на АТП листи и постане други тенисер планете. Тренутна разлика између Шпанца и Руса је само 115 бодова.

- Са великом тугом сам морао да се повучем са турнира у Ротердаму. Као што већина навијача зна, имам проблем с леђима који се појавио још у Аделајду и наставио током Аустралијан опена. Нашли смо привремено решење које ми је омогућило да играм без болова у другој недељи турнира. Када сам се вратио у Шпанију посетио сам лекара, који ми је саветовао да не играм наредних недеља - поручио је Надал.

Турнир у Ротердаму је из серије 500 и Московљанин практично има "зицер". Наиме, он је прошле године у Холандији испео у првом колу. Сада му је потребно да стигне до полуфинала како би престигао Надала.

Подсетимо, турнир у Ротердаму је на програму од 1. до 7. марта.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОЋ ОДЛУКУЕ НА РАЈКУ: Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.

26. 02. 2026. у 07:00

АЛИ, ЈА САМ АМЕР!, НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ! Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!

"АЛИ, ЈА САМ АМЕР!", "НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ!" Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" - шокирале су и Американце.

27. 02. 2026. у 13:48

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.

26. 02. 2026. у 16:48

Коментари (0)

ПЉУШТЕ ЧЕСТИТКЕ: Певач добио ШЕСТО дете - сину дали моћно име