ЂОКОВИЋ ПОНОВО ПОКАЗАО ВЕЛИЧИНУ: Новак за правду, они из интереса
НОВА правила АТП, која су тек недавно донета, недвосмислено су казала да Новак Ђоковић не може да има било какву улогу у Савету играча којим је председавао због улоге у удружењу ПТПА, које је основао летос после освајања мастерса у Синсинатију.
ФОТО: АП
Због наводног "сукоба интереса" Новак је повукао кандидатуру коју су изгласале његове колеге и окренуо се раду у Асоцијацији коју је покренуо заједно са Вашеком Поспишилом и свима ставио до знања да су му интереси осталих играча важнији од функције.
Пре свега зато што је барем по првим најавама, циљ ПТПА да се мишљење свих играча на Туру што гласније чује у тениским круговима и да има равноправан удео у одлучивању заједно са турнирима и АТП. Уз то, жеља је да се реструктурира финансијско пословање у "белом спорту" и да се нижерангираним играчима обезбеди што већа финансијска залеђина.
- Доста људи је покушало да нас обесхрабри, али та организација је по мом мишљењу круцијална за играче. Нисмо нас двојица само то смислила, та идеја постоји већ 20 година. Горан Иванишевић је мој тренер и та идеја је постојала још када је он играо, само није било реализације. Ми нисмо желели да се супротставимо било коме. Ми смо и мушка и женска организација и хоћемо да се боримо за права играча - рекао је Новак приликом скорашњег обраћања српским медијима.
Али, иновације у тенису, који готово беспоговорно робује традицији, не долазе тек тако. Од Новакове идеје, одмах су се оградили Роџер Федерер и Рафаел Надал, позвали на уједињење у тешким корона временима и одбацили било какву жељу за променом актуелног начина функционисања.
За разлику од њих, Милош Раонић је одмах стао иза Ђоковићеве идеје и пецнуо АТП због начина којим су руководили корона кризу.
Препоручујемо
НОВАК ДОНЕО ТЕШКУ ОДЛУКУ: "Ставили су ме у незгодну ситуацију"
21. 12. 2020. у 20:08 >> 20:21
ПРОСТАЧКЕ УВРЕДЕ НА РАЧУН НОВАКА ЂОКОВИЋА: Британци због овога треба да се стиде
21. 12. 2020. у 11:35
МЕЧ ОДЛУКЕ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ: Победа у Виторији је императив за чету Саше Обрадовића!
НАЈБТИНИЈИ меч у досадашњем току Евролиге кошаркаши Црвене Звезде одиграће вечерас у "Фернандо Буеса" арени где ће их од 20.30 угостити Басконија.
25. 03. 2026. у 11:38 >> 11:38
АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА КОД НАС! "Србија масовно производи нове Николе Јокиће!" (ВИДЕО)
Никола Јокић не само да је опчинио НБА лигу, већ је ас Денвер нагетс и кошаркашке репрезентације Србије "крив" што се Американци све више одушевљавају нашом земљом. А нарочито - српском кошарком.
25. 03. 2026. у 15:15
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (2)