ПОВРАТАК НА ТЕРЕН НЕ ИДЕ БАШ ЛАКО: Дел Потро се нада да би могао да заигра на Олимпијским играма

Часлав Вуковић

28. 11. 2020. у 12:18

АРГЕНТИНСКИ тенисер Хуан Мартин дел Потро чини све како би се вратио на терен, али то му не иде баш лако.

ПОВРАТАК НА ТЕРЕН НЕ ИДЕ БАШ ЛАКО: Дел Потро се нада да би могао да заигра на Олимпијским играма

Фото: EPA-EFE/JUAN IGNACIO RONCORONI

Овај 32-годишњак из Тандила је трећи пут оперисао десно колено у августу. Последњи меч је одиграо пре 17 месеци.

- Тешко ми иде, али и даље остаје моја жеља да наставим да играм. Реалност гласи да је тешко, али борићу се докле год желим да наставим. Олимпијске игре сада су следеће године, узбуђен сам да будем тамо. Ако морам да окончам каријеру, мислим да би то било како бих наградио себе тако што ћу представљати своју земљу - рекао је Дел Потро.

Освајач Ју-Ес опена 2009. године има две медаље на Олимпијским играма. У Рију је освојио сребро, а у Лондону се окитио бронзаним одличјем.

Дел Потров најбољи пласман на АТП листи је треће место. У каријери је успео да освоји 22 трофеја.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран

Након што су Сједињене Америчке Државе и Израел ивршили напад на Иран, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе, десила се једна потпуно несвакидашња ствар.

06. 03. 2026. у 16:52

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља