СПРЕМАН ЗА НОВУ ТИТУЛУ: Ђоковић игра меч после 177 дана

Ј. Ј.

24. 08. 2020. у 08:49

ПАУЗА дуга чак 177 дана без званичног тениског меча коначно се завршава! Новак Ђоковић данас стартује на мастерсу који је ове године пресељен из Синсинатија у Њујорк, а противник у другом колу биће му Ричардас Беранкис.

СПРЕМАН ЗА НОВУ ТИТУЛУ: Ђоковић игра меч после 177 дана

Фото: М. Вукадиновић

Велики испит је пред Филипом Крајиновићем, који после победе у првом колу над Салватореом Карузом (7:5, 6:4) иде на Доминика Тима.

Наша преостала два представника на турниру серије (Ђере испао у квалификацијама, Лајовић у првом колу), неће играти у дублу пошто Ђоковић има проблема са боловима у врату.

Ђоковић је први фаворит надметања које ће бити права припрема за Ју-Ес опен (31. август - 13. септембар), а на старту не би требало да има већих проблема са 72. тенисером планете. Литванац је члан Типсаревићеве академије и често је тренирао са Новаком у прошлости, а једини званичан сусрет имали су давне 2013. године на Ју-Ес опену, када је наш ас препустио ривалу само пет гемова.

- Нико не може да зна како ће се ствари одвијати на терену после толике паузе. Сви смо у сличној позицији и нема изразитих фаворита. Оно што је најважније - тенис се вратио. Веома сам узбуђен зато што ћемо коначно опет заиграти - поручио је Ђоковић пред старт мастерса који му је дуго био болна тема у каријери.

НАВИЈАЧИ БИ ЗВИЖДАЛИ НОВАКУ

НОВИНАР "Њујорк магазина" Бенџамин Харт поручио је преко "Твитера" да би волео да има навијача на овогодишњем Ју-Ес опену, како би могли да звижде Ђоковићу. Многима се нису допале Новакове изјаве око Адрија тура, короне, вакцине, али један од оних који је стао у одбрану српског тенисера је Пол Мекнеми. Некадашњи први играч света у дублу разочаран је понашањем западних медија:

-Третман који Новак има пред Ју-Ес опен подсећа на оно са чиме је Моника Селеш морала да се носи на Вимблдону 1992. Решени су у томе да га сруше, срамно.

Синсинати је једини од турнира из серије 1.000 који наш ас годинама није успевао да освоји, али је 2018. комплетирао "златни мастерс" и постао једини тенисер у историји са свим трофејима из ове категорије. Сада напада други пехар, али не у истом граду, пошто је турнир због вируса корона "спојен" са Ју-Ес опеном у њујоршком балону. Турнир ће се одиграти у наредних пет дана на теренима "Били Џин Кинга", где су већ недељама ригорозне мере заштите.

Ђоковић би меч против Литванца требало да одиграо око 22 сата, док би дуел Крајиновића и Тима требало да почне у 1 сат после поноћи.

ВАЖНИЈИ резултати 1. кола: Карењо Буста - Лајовић 7:5, 6:1, Штруф - Де Минор 6:2, 6:4, Андерсон - Едмунд 7:6, 4:6, 6:3, Ћорић - Пер 6:0, 6:1, Мареј - Тијафо 7:6, 3:6, 6:1, Раонић - Квери 6:4, 6:4, Шаповалов - Чилић 6:3, 6:3...

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Наполи не одустаје од титуле: Кремонезе никада није славио на овог гостовању

Наполи не одустаје од титуле: Кремонезе никада није славио на овог гостовању

НАПОЛИ у 35. колу Серије А дочекује Кремонезе на стадиону „Дијего Армандо Марадона“, у мечу који за домаћина има императив победе. Екипа Антонија Контеа жели да одложи могућу шампионску прославу Интера и остане у трци бар још једно коло. Ипак, после недавних киксева, титула је све даља.

24. 04. 2026. у 08:19

Доналд Трамп је запањен: Италија одбила да иде уместо Ирана на Светско првенство у фудбалу!

Доналд Трамп је запањен: Италија одбила да иде уместо Ирана на Светско првенство у фудбалу!

Док се приводи крају (засад само двонедељно) примирје, услед ког је напад на Иран започет од стране САД и Израел прекинут, бар у овом тренутку, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... А сада у први план долази и евенутално (не)учешће Ирана на Светском првенству у фудбалу, у коме су и Сједињене Америчке Државе један од домаћина.

23. 04. 2026. у 20:00

Милановић изненадио све: Хрватска нема непријатеља - осим Србије! ЕУ се претвара у ратни пројекат

Милановић изненадио све: "Хрватска нема непријатеља - осим Србије! ЕУ се претвара у ратни пројекат"

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић поручио је да његова земља нема непријатеља осим Србије, и упозорио да се Европска унија све више удаљава од мировног пројекта и јача процесе наоружавања, уз ограничен утицај мањих држава.

24. 04. 2026. у 11:29

Коментари (0)

Вратиће вам се као бумеранг... Руси упозоравају Европску унију и најављују одговор