ТОТАЛНА ДОМИНАЦИЈА: Синер и Алкараз у одабраном тениском друштву

Часлав Вуковић

18. 08. 2025. у 17:13

ЈАНИК Синер и Карлос Алкараз бориће се за трофеј на мастерсу у Синсинатију. То уопште не треба да чуди, с обзиром на то колико су Италијан и Шпанац доминантни ове сезоне.

ТОТАЛНА ДОМИНАЦИЈА: Синер и Алкараз у одабраном тениском друштву

Фото: EPA-EFE/ANDRES MARTINEZ CASARES

Један податак показује да су ова двојица тенисера обележила 2025. годину, иако има још доста до краја исте.

Наиме, Синер и Алкараз су пети пар у Опен ери који се састао у четири или више финала на АТП нивоу у сезони пре него што су напунили 25 година.

Ово су још успели да ураде:

Мекенро - Лендл (1983), Едберг - Бекер (1990), Федерер - Надал (2006), Надал - Ђоковић (2011).

Јаник и Карлос су ове сезоне у мечу за трофеј играли у Риму, затим на Ролан Гаросу и Вимблдону. Дуел у Синсинатију биће им четврти у финалу у 2025. години.

У тим дуелима је два пута славио Алкараз (Рим и Ролан Гарос), једном Синер (Вимблдон).

Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРИЗА НА СТАМФОРД БРИЏУ: Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.

13. 12. 2025. у 07:30

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ПРЕКО НОЋИ ЈЕ НЕСТАЛО Боби пропао бизнис