ТЕНИСКИ СВЕТ У НЕВЕРИЦИ! Ма, какав Вимблдон, организује се турнир са дупло већом наградом за трофеј
ВИМБЛДОН је ушао у другу недељу, следи сама завршница, али данас се појавила вест која је на тренутак у други план бацила трећи грен слем у сезони.
FOTO: Tanjug/AP
Наиме, и ове године ће се одиграти такмичење у Саудијској Арабији које ће окупити тениски крем.
Како је објављено, на „Слему шест краљева“ требало би да наступе Новак Ђоковић, Карлос Алкараз, Јаник Синер, Џек Дрејпер, Тејлор Фриц и Александер Зверев, првих шест тенисера на АТП листи.
Претходне године поред Новака, Алкараза и Синера, наступали су Рафаел Надал, Данил Медведев и Холгер Руне.
Како је Синер претходне године добио за победу шест милиона евра, Ђоковић би могао да заради много више него када би освојио Вимблдон, чији је фонд 3,4 милиона евра.
Краљевска породица Саудијске Арабије била је претходне године у Ријаду на мечевима турнира и очекује се да ће исто тако бити и ове године.
Тачан датум одржавања овог егзибиционог турнира још није потврђен, али ће се свакако одржати усред АТП сезоне.
Препоручујемо
БУРНО НА АУТОКОМАНДИ! Овусу отишао у иностранство и одмах слави: "Лав се вратио!"
11. 03. 2026. у 17:40
СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)
11. 03. 2026. у 17:01
ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: "Жута хорда" се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг
БАЈКОВИТА европска прича Боде глимта наставља се у среду увече, када норвешки шампион дочекује Спортинг из Лисабона у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Стадион "Аспмира" биће поприште новог европског спектакла, а домаћин се нада да може да настави сензационалан поход кроз елитно такмичење.
11. 03. 2026. у 07:00
СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)
У најновије вести везане за Русију - "уплела" се и Србија.
11. 03. 2026. у 17:01
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)