СМЕНА ГЕНЕРАЦИЈА: Карлос Акараз и Јаник Синер показали зашто публика ужива у тенису
Памтићемо управо завршени париски гренд слем и по потврди да на сцену ступају нека нова тениска ривалства.
Фото: Горан Чворовић
Сходно томе, памтићемо овај турнир и по најдужем финалу у читавој историји Ролан Гароса, које је потрајало чак пет и по сати, између Карлоса Алкараза и Јаника Синера.
Застајао је публици дах од скраћених лопти које су "слушале" као да су на узици, винера који су фијукали испаљени из трка у гимнастичарском раскораку, убитачних сервиса, неухватљивих дијагонала.
Личио је недељни дуел између двојице нових тениских лидера, на моменте, на велике окршаје које су Ноле и Рафа некада водили у гротлу "Шатријеа".
Али, како сам Новак каже, биће им потребна деценија оваквих надметања и ривалства да би могли да претендују да им се приближе. И сами су тога свесни.
Препоручујемо
КАКАВ МЕЧ У МИЛАНУ: Интер и Наполи поделили бодове, "нероазури" чувају прво место
11. 01. 2026. у 23:03
ЈУВЕ НАПАДА ЛИГУ ШАМПИОНА: Победа против тима из доњег дома води "стару даму" у врх табеле!
ДРУГИ део сезоне Јуве ће отворити пред својим навијачима на "Алијанц стадиону" где ће угостити редовну муштерију, екипу Кремонезеа (20.45).
12. 01. 2026. у 07:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)