"ОНИ СУ НЕЗНАЛИЦЕ!" Какве речи о Јанику Синеру одзвањају Римом

НЕ стишава се бура око Јаника Синера и допинга који је шокирао тениски свет, али исто тако и завршена прича.

ОНИ СУ НЕЗНАЛИЦЕ! Какве речи о Јанику Синеру одзвањају Римом

FOTO: Tanjug/AP

Италијан се вратио тенису наступаће на такмичењу у Риму, а Ренцо Фурлан, искусни стручњак говорио је о периоду када је Синер био допингован.

- Он је 4,5 месеца играо а да нико није знао да је био позитиван. Све то време његова каријера је била у великом процепу, могла је да буде уништена али он је играо као да се ништа не догађа. Освојио је мастерс у Синсинатију устајући у четири ујутро због саслушања. Када се све обелоданило и настао хаос, он је победио на Ју-Ес опену. Потом је током неизвесности због жалбе ВАДА-е освојио готово све титуле изгубивши само једном. Довољно је да све ово прочитате и да схватите какав је Јаник, да има квалитете изузетне особе - испричао је за портал „Фанпејџ“ овај стручњак који је пре короне у Тениском савезу Србије био задужен за рад са јуниорима.

Каже да му је жао због свега што је његов земљак морао да прође:

- Ја за његове критичаре кажем да су незналице, јер он није крив. Јаник је све урадио по прописима. Знам и да он то не чита и не дозвољава да утиче на њега. Жалба ВАДА-е је обично ђубре, али свет је такав. Увек ће бити оних који вас критикују без обзира шта урадите.

Фурлан каже да ни сам не зна у каквој форми треба очекивати Синера у Риму.

- Са једне стране, иза њега је дуга пауза, али са друге он није био повређен. Могао је максимално да ради на физичкој припреми. Тенис је увек имао, сада ће бити пун енергије јер три месеца није играо. Напунио је батерије. Али таква пауза мора да остави трага. Мислим да ће одмах бити компетитиван, али ће му требати неколико победа како би подигао игру.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

Delta Real Estate лидер зелене градње у Србији