ТУГА: Преминуо члан тениске репрезентације, освајач Дејвис купа 2010.
Дугогодишњи лекар Дејвис куп тима Србије Здеслав Зденко Милинковић преминуо је у петак 21. марта.
FOTO: Ilustracije
Милинковић је рођен 1947. године и остаће упамћен као један од најбољих ортопедских хирурга, а бринуо је и о тениској репрезентацији Србије са којом је освојио Дејвис куп 2010. године.
Тениски савез Србије огласио се поводом тужне вести.
- Са болом и тугом обавештавамо јавност да је у петак, 21. марта преминуо др Здеслав Милинковић (1947-2025), дугогодишњи лекар Дејвис куп тима Србије. Наш Зденко је био редовни професор Медицинског факултета у Београду, човек који је значајан део живота посветио спорту.
Проф. др Здеслав Зденко Милинковић био је један од најбољих ортопедских хирурга у свету, организатор више домаћих и међународних инструктивниих курсева, идејни творац и оснивач Спиналног центра у Специјалној ортопедској болници Бањица. Одликован је бројним плакетама и повељама за допринос у раду и развоју ортопедије, трауматологије, али и за свој допринос у популаризацији спорта.
Српски тенис памтиће га као незамењиви део тима који је освојио Дејвис куп у Београду. На том путу, а и касније, био је ослонац тима, човек чији се савет слушао с пажњом и пријатељ, коме је свако могао да се обрати за помоћ. Ни каријере српских тенисера предвођених најбољим на свету свих времена, Новаком Ђоковићем, не би биле исте без нашег Зденка.
Ове године се навршава и 60 година како је популарни Зденко обукао карате кимоно и временом се винуо до карате шампиона, међународног судије и тренера. Био је први председник Карате одбора Београда. Био је један од оснивача београдског Карате клуба Партизан и његов дугогодишњи тренер. Увек је био спреман да огромно знање из ортопедије искористи и за помоћ многим спортистима. Био је и лекар ЈСД Партизан.
Сахрана је у петак 28. марта у 14.30 на Новом гробљу у Београду.
Препоручујемо
ЂАВОЛИ КРОЗ ПАКАО ДО 1/16 ФИНАЛА! Чак шест голова и незапамћено лудило! (ВИДЕО)
27. 06. 2026. у 06:59
ЗАВИО ИХ У ЦРНО! Језива грешка голмана погурала европског првака! (ВИДЕО)
27. 06. 2026. у 03:42
БРУКА И СРАМОТА НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Ово није виђено од почетка Мундијала!
27. 06. 2026. у 02:52
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОРВЕШКА ПРОТИВ ТРАДИЦИЈЕ: Французи играју за селектора Дешана
НОРВЕШКА и Француска састају се у оквиру последњег кола групне фазе Светског првенства 2026. године.
26. 06. 2026. у 06:30
УЗДИСАЛА ЦЕЛА ПЛАНЕТА! Најпознатија хрватска навијачица полугола стигла на Светско првенство! (ФОТО)
Измамила је уздахе свих обожаваоца и припадника мушког пола, навијачица "коцкастих" Ивана Кнол.
24. 06. 2026. у 07:32
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)