"ПРИЈАТЕЉИ..." Легендарни тенисер "осуо паљбу" због допинг скандала Јаника Синера
Допинг скандал Јаника Синера не престаје да потреса тениски свет. Многи славни играчи и консултанти и даље се баве овом темом, а сада је своје мишљење изнео још један легендарни тенисер, који је оштро напао Светску антидопинг агенцију.
FOTO: Tanjug/AP
Некадашњи румунски тенисер Јан Цирјак дигао је глас поводом допинг скандала Јаника Синера и није уопште бирао речи.
- Оног дана када је ВАДА (Светска антидопинг агенција) прихватила изузеће које се зове 'АУТ' и дозволила спортистима да користе одређене супстанце које се већ налазе на листи забрањених производа, тог дана је варање легализовано. Систем је колабирао. Имате хиљаде спортиста, вероватно стотине тенисера који имају 14-15 изузетака које не показују тест као позитиван. То је варање спорта, варање себе, публике. Пријатељи, игра је намештена, намештена је дубоко - рекао је Цирјак.
- Где спорт иде данас? Нико то не зна. Ако дозвољавамо такве изузетке, онда тај играч има предност у односу на противника, неких 10-20-30 одсто предности. Какве су онда шансе тог противника? Шта је реалност онога што навијач види, како ће тај 'чист' спортиста сутра да тренира и да напредује после пораза?
Подсетимо, Синер је након нагодбе са Светском антидопинг агенцијом суспендован на три месеца неиграња тениса, јер је током марта прошле године био позитиван на недозвољену субстанцу Клостебол.
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
Препоручујемо
ГОТОВО ЈЕ?! Душан Влаховић од лета има нови клуб, познато где наставља каријеру
22. 02. 2025. у 11:23
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за уторак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила веома занимљив дубл.
16. 12. 2025. у 07:05
ВЛАДИМИР ПУТИН ЈЕ ОДУШЕВЉЕН! Руски председник се ванредно огласио: "Снажан и одлучан карактер!"
Откако је почео рат у Украјини, Русија нема много добрих вести са међународних меридијана, услед бројних санкција Запада, али - Владимир Путин, председник Руске Федерације, данас је веома поносан.
16. 12. 2025. у 12:20
"Синови и кћери нације, спремите се за БОРБУ, Руска тврда МОЋ расте!" Генерал упутио алармантно упозорење
РИЗИК да би Русија могла да нападне Велику Британију расте, а "синови и кћери" нације морају бити спремни за борбу, рекао је командант британских оружаних снага.
16. 12. 2025. у 11:42
Коментари (0)