ШОК У МЕЛБУРНУ: Испао један од најбољих тенисера света, а Аустралијан опен само што је почео

Руски и девети тенисер света Андреј Рубљев изгубио је од играча изван топ 100, тачније 112. рекета планете Жоаа Фонсеке са 3:0 (7:6(1), 6:3, 7:6 (5)).

ШОК У МЕЛБУРНУ: Испао један од најбољих тенисера света, а Аустралијан опен само што је почео

ФОТО: Танјуг/АП

Меч је трајао свега два сата и 26 минута.

Рус апсолутно није имао шансе против разиграног Бразилца.

У првом сету је свако чувао свој сервис све до тај-брејка када је Фонсека подигао ниво игре препустивши противнику само један поен.

Већ на старту другог долази до брејка, без већих проблема је сачувао свој сервис у наставку и стигао до великих 2:0

Током трећег периода игре Рус се мало пробудио, први је стигао до брејка, али већ је у наредном изгубио свој сервис. Поново се отишло у тај-брејк, а исход је био исти као и у првом. Бразилац је изашао као победник.

Ово је Фонсеки највећа победа у досадашњој каријери.

БОНУС ВИДЕО: Невиђени детаљи са дочека српских олимпијаца у Београду

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗВЕЗДА ПОЧИЊЕ ЕВРОПСКУ МИСИЈУ: Ларн не сме представљати проблем црвено-белима ако мисле да се пласирају у ЛШ

ЗВЕЗДА ПОЧИЊЕ ЕВРОПСКУ МИСИЈУ: Ларн не сме представљати проблем "црвено-белима" ако мисле да се пласирају у ЛШ

Црвена звезда у уторак започиње нову европску сезону гостовањем Ларну у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона. На стадиону "Инвер парк" северноирски шампион покушаће да настави свој историјски поход, али ће против себе имати далеко искуснијег ривала, који жели да већ у првом мечу направи велики корак ка наредној рунди (21.00).

21. 07. 2026. у 07:06 >> 07:06

Коментари (0)

ОТП Јуниор картица мења наратив породичног разговора о новцу