НИКАД НЕЋЕТЕ ПОГОДИТИ! Новак Ђоковић открио ко му је био у глави док је освајао Ролан Гарос

Марко Паунић
Марко Паунић

11. 12. 2024. у 08:53

НАЈБОЉИ тенисер свих времена Новак Ђоковић дао је интервју за сајт "Хед", где је причао о многим темама.

НИКАД НЕЋЕТЕ ПОГОДИТИ! Новак Ђоковић открио ко му је био у глави док је освајао Ролан Гарос

Фото: EPA-EFE/IAN LANGSDON

Србин се у разговору за портал једног од својих најважнијих спонзора, присетио неких успеха током каријере.

- Увек сам сањао да освојим Вимблдон и будем први на свету. Када сам то успео, рекао сам себи: 'Шта сад? Који је мој следећи сан'? Тада сам пожелео да освојим што више гренд слемова и комплетирам титуле јер само још Ролан Гарос нисам био освојио. Дотле сам био изгубио неколико финала и осећао сам велику фрустрацију због тога. Међутим, сваке године сам се осећао све ближе - рекао је олимпијски шампион из Париза.

Наставио је у истом ритму.

- Најзад сам то успео 2016, и то пред Гугом Киртеном, једним од мојих идола из детињства. Гуга је освојио Ролан Гарос три пута. Пре тога сам га питао да ли могу рекетом да нацртам срце на терену, као што је он радио и дао ми је благослов. То сам и урадио и од тада сам освојио четири гренд слема заредом.

Фото: АП

 

Није могло да прође без осврта на чувено финале Вимблдона 2019. године, када је у митском мечу победио Роџера Федерера. 

- Сећам се да је већ било касно, сунце је било ниско и више нисмо могли добро да видимо. Узео ми је брејк на 8:7 у петом сету и сервирао за победу. Имао је две меч-лопте на 40:15. Мој циљ је био да га натерам да игра дужи поен, да заради победу. Изашао је на мрежу, ја сам одиграо пасинг. Деловао је мало уморно. Статистички гледано он је био бољи играч у финалу, али сам ја пронашао пут до тријумфа. Играо сам праве ударце у право време. Финале је било веома неизвесно, вероватно најнапетији меч који сам икада одиграо. Можда бих му додао финале Аустралијан опена против Рафаела Надала 2012. Те две партије се истичу као најбоље у којима сам играо - додао је Новак.

Фото: EPA-EFE/NIC BOTHMA

 

Потом је дошло и освајање 23. гренд слем титуле, на Ролан Гаросу 2023. године.

- Веома важан моменат. Солидно сам играо, може се рећи веома добро, с обзиром на то да дотле нисам имао много успеха у тој сезони на шљаци. Али знам да на Ролан Гаросу играм свој најбољи тенис на тој подлози и то ми увек донесе самопоуздање. То сам сјајно показао против Карлоса Алкараза у полуфиналу, када је он био у максималној форми. Имао сам јасну визију како треба да играм и на шта треба да се фокусирам. Играо сам и тај меч, и финале против Каспера Руда, веома добро. После последњег поена само сам пао на земљу. На трибинама су била моја деца, моја супруга и сва моја породица. Били су то неки од најлепших момената које сам доживео - завршио је Ђоковић. 

Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРИЗА НА СТАМФОРД БРИЏУ: Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.

13. 12. 2025. у 07:30

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ЦЕЦА МЕ ЗВАЛА ДА ЖИВИМ КОД ЊЕ: Слађа Алегро завршила на улици, кућа страдала у поплави