ПОКОРИО ПАРИЗ: Немац победио домаћег тенисера и растужио публику

Немачки тенисер Александар Зверев освојио је Мастерс у Паризу, пошто је у финалу победио Француза Ига Амбера резулттаом 2:0 по сетовима 6:2, 6:2.

ПОКОРИО ПАРИЗ: Немац победио домаћег тенисера и растужио публику

Foto: Profimedia

Меч је трајао један сат и 16 минута. Зверев је трећи тенисер света, док се Амбер налази на 18. месту АТП листе.

Ово је био трећи међусобни дуел немачког и француског тенисера, а други тријумф Зверева.

Немачки тенисер је тријумфом у Паризу стигао до друге титуле у овој сезони, а 22. у каријери.

Foto: Profimedia

Он је победом на турниру у главном граду Француске освојио седми Мастерс у каријери.

Александар Зверев ће од понедељка преузети друго место на АТП листи од Шпанца Карлоса Алкараза.

Мастерс у Паризу се играо за наградни фонд од 5.950.575 евра.

Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КАТАСТРОФА Колико Украјина сада има становника - а колико их је било пре рата: бројеви застрашујући, нема људи за обнову земље

КАТАСТРОФА Колико Украјина сада има становника - а колико их је било пре рата: бројеви застрашујући, нема људи за обнову земље

НА територији под контролом Кијева остало је између 22 и 25 милиона становника, док ратни губици, масовно исељавање, низак наталитет и убрзано старење становништва гурају Украјину ка демографској кризи која би могла из темеља да промени националну, економску и друштвену структуру земље, пише „Азија тајмс”.

16. 07. 2026. у 19:23

Коментари (0)

ТОС ПРОМОВИШЕ ЛЕТОВАЊЕ У СРБИЈИ: Када детаљно упознате наше прелепе планине, нема шансе да им одолите