ПРОМЕНЕ У СВЕТУ ТЕНИСА: Ово правило враћа се одмах после Вимблдона
Челници АТП-а одлучили су да промене тениско правило након завршетка Вимблдона, односно да врате онај систем који је био пре пандемије вируса корона!
Foto: Profimedia
У питању је правило везано за девојчице и дечаке који воде рачуна о лоптицама током меча, а којима је по настанку пандемије било забрањено да дају пешкире играчицама и играчима како би се смањила могућност ширења вируса.
Тенисерке и тенисери су затим морали да донесу сопствене пешкире током поена у пооштравању хигијенских протокола, иако је то правило постављено ван закона у покушају да се убрза време између утакмица.
Извор из АТП-а је рекао да је разлог био аутоматизовани сервисни сат, где су играчи ограничени на 25 секунди између поена. Они сматрају када се врати старо правило да се играчима враћају пешкири, поново ће моћи да се "одржи темпо игре".
Ипак, према сајту "Тениски канал", недавни састанци одбора АТП-а потврдили су промену правила:
- Одбор је одобрио промену правила како би се омогућило играчима да захтевају и да им се уручују пешкири између поена, као што је било уобичајено пре пандемије ковида 19. Сви АТП турнири морају да прихвате ову одредбу. Ова промена правила ће ступити на снагу након Вимблдона - речено је у саопштењу.
БОНУС ВИДЕО Надал се припрема за Олимпијске игре - Париз 2024
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НИСАМ РАЗМИШЉАО О ПОВРАТКУ, БИО САМ СРЕЋАН У ПАРТИЗАНУ!" Жељко Обрадовић о доласку у Панатинаикос
У великом и искреном интервјуу за грчки ОнСпортс у емисији „Тхе Лоцкер Роом“, Жељко Обрадовић причао је о повратку у Панатинаикос.
14. 07. 2026. у 16:32
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)