ОВАКВИ МЕЧЕВИ ОСТАЈУ ЗАУВЕК: Новак Ђоковић о свом епском тријумфу против Музетија

Историјски меч одиграо је Новак Ђоковић (1. АТП) ноћас против Италијана Лоренца Музетија (30. носилац) – 7:5, 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:0.

ОВАКВИ МЕЧЕВИ ОСТАЈУ ЗАУВЕК: Новак Ђоковић о свом епском тријумфу против Музетија

FOTO: Privatna arhiva

- Невероватан меч! Један од најузбудљивијих које сам одиграо у свом животу – поручио је Новак, у пола 4 ујутро, одговарајући на конференцији за медије на питање "Новости" да ли су ово они мечеви после којих више ништа није исто.

Питали смо га и где је пронашао снагу да га заврши у овако величанственом стилу.

- У пубилици! Велико ми хвала. Углавном су подржавали Музетија, до 2:2 у 4. сету. Ту се нешто променило, не знам шта, али хвала им што стали на моју страну, што су почели да скандирају моје име. То ме је покренуло, то ми је дало велики подстрек, енергију која ме је носила практично до краја меча. Један гем сам изгубио од тог тренутка! – наставио је Ноле да одговара.

Истовремено је честитао Музетију и исказао му велико поштовање за огромну борбу.

- Нажалост, један је морао да изгуби. На мрежи сам му рекао да треба да буде поносан и да је борба била изванредна. Овакве мечеве је увек лепше добити него изгубити, али одиграо је, бар оно што сам га ја гледао, најбољи тенис икада. Свака част, ако буде наставио овако, блистава му је будућност, то је сигурно – завршио је Новак одговар на наше питање.

Многи нису веровали у њега пред почетак Ролан Гароса.

- То је моја животна прича, да се заинатим онда када ме сви отписују и да покажем од чега сам саткан! А то сам толико пута у животу и каријери показао. Настављам. То ме додатно мотивише, када ме људи отписују. Нисмо завршили турнир. Како каже нажалост покојни Коби Брајант: "Посао није завршен". Идемо даље! – рекао је Ноле новинарима.

У једном тренутку се током меча, на 1:1 у 4. сету се окренуо ка свом боксу и као да је рекао да зна шта надаље треба да ради.

- Имао сам малу размену осмеха са супругом. Јелена ми је нови-стари психолог! – нашалио се Ноле, а онда се обратио новинарима и свима онима који су га гледали до првих јутарњих сати:

- Хвала свима што сте остали, ово су историјски тренуци, иако је 3. коло и није завршетак турнира. Овакви мечеви остају заувек!

БОНУС ВИДЕО "ЂОКОВИЋ МОЖЕ ДА ИГРА ЈОШ 2-3 ГОДИНЕ": Горан Иванишевић о Новаку и будућим плановима

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"

ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).

24. 02. 2026. у 07:00

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СПРЕМА СЕ НАЈСТРАШНИЈИ УДАР? Американци распоредили авионе, свет дрхти и чека расплет