ДРУГИ ТРОФЕЈ У КАРИЈЕРИ: Фучович освојио АТП титулу

21. 04. 2024. у 17:22

Мартон Фучович освојио је другу титулу у каријери на турниру у Букурешту победом над Маријаном Навонеом резултатом 2:0 (6:4, 5:7).

Tanjug/AP

Мађарски тенисер је одлично почео меч. Повео је са 4:0 и деловало је да ће без већих проблема освојити први сет, али је онда Навоне направио брејк и смањио на 4:1. Након тога аргентински тенисер је везао још три гема и дошао до изједначења. Фучович је потом одбранио свој сервис, а онда направио и брејк који му је био довољан за освајање првог сета.

Навоне је боље почео други сегмент игре, направио брејк при резултату 1:1 и водио све до резултата 4:3 када је Фучович изједначио. Након тога ниједан тенисер није успевао да одузме сервис противнику све до последњег гема када је 82. играч света успео да дође до брејка који му је донео другу титулу у каријери.

Он ће од понедељка бити 53. на АТП листи, направио је скок од 29 места.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић о томе зашто је Никола Пилић важан за њега, а зашто за Србију