СИНЕР БЕЗ ПРЕМЦА У 2024: Италијан озбиљно прети да руши Новака Ђоковића

С. Р.

01. 04. 2024. у 18:34

БОЉЕГ од Јаника Синера у 2024. години, тренутно, нема. Бројке су неумољиве и иду наруку сјајном италијанском тенисеру. Само ове сезоне има 22 победе, уз тек један пораз. На свом конту су ту и три пехара (Аустралијан опен, Мајами и Ротердам).

СИНЕР БЕЗ ПРЕМЦА У 2024: Италијан озбиљно прети да руши Новака Ђоковића

ФОТО: Танјуг/АП

Засад, феноменални резултати не оцртавају довољно гласно на АТП листи. Стигао је 21-годишњи играч до друге позиције и најбоље позиције у каријери, међутим, овим темпом и са блиством формом ни врх му по приказаним играма није далеко.

Сваким новим пехаром у рукама, самопоуздање и те како расте, тако се и апетити повећавају.

- Сада ми је Ролан Гарос главни циљ. Од четвртка почињем припреме за Монте Карло, који ће бити мој први турнир на шљаци. Немам много времена за адаптацију, чак ни целу недељу. Видећемо како ће бити у Монаку. Пре Ролан Гароса је и Рим, а то је веома специјалан турнир за мене. Увек је невероватно играти пред домаћом публиком. Мислим да сам много напредовао у последњих годину дана и да могу још боље. Физички сам потпуно другачији - наглашава Јаник, који има однос победа и пораза 42-3 у протеклих 45 мечева.

Ове сезоне, сакупио 3.900 бодова, скоро 3.000 више него Новак, који има 910. А високи тенисер у наредном периоду брани тек 585 поена. Ђоковић, који је јуче започео 419. недељу владавине АТП листом, у истом периоду 2.225, с тим што 2.000 одлази на одбрану трофеја на Ролан Гаросу.

- За мене је број 2 невероватан успех, никада нисам мислио да ћу доћи ту. Долазим из једне обичне породице, моји родитељи и даље раде. Спорт је једна ствар, а живот друга. Веома сам задовољан другом позицијом - скроман је Синер.

За младића његових година очекивало се да ће можда да падне после највећег успеха у каријери у Мелбурну, али победнички талас носи га и даље.

- Највећа разлика је у мојој физичкој спремности. Много смо радили у теретани и то много помаже на терену. Знаш да можеш да играш дуге мечеве на добром нивоу. Такође, поправио сам сервис, а са тактичког аспекта покушавам да разумем како игра који противник, а и то ми много помаже.

Заслужено, сада, са епитетом фаворита стиже на свако такмичење.

- То много значи, али то се мора и доказати. Одлично сам почео сезону, нисам то уопште очекивао. Сада морам да наставим. Сваки турнир је нова шанса. Имам одличан стручни штаб и знамо шта би требало да урадимо да наставим да напредујем. Сада на ред долази шљака, а на њој ми никада није било лако - подвлачи Синер. n

АТП листа

1. Н. Ђоковић (Србија) 9.725

2. Ј. Синер (Италија) 8.710

3. К. Алкараз (Шпанија) 8.645

4. Д. Медведев (Русија) 7.165

5. А. Зверев (Немачка) 5.415

6. А. Рубљов (Русија) 4.890

7. Х. Руне (Данска) 3.795

8. К. Руд (Норвешка) 3.615

9. Г. Димитров (Бугарска) 3.540

10. Х. Хуркач (Пољска) 3.425

------------------------

34. Л. Ђере (Србија) 1.185

50. М. Кецмановић (Србија) 995

57. Д. Лајовић (Србија) 922

131. Х. Међедовић (Србија) 475

Колинс, ипак, у пензији

ШАМПИОНКА Мајамија Данијел Колинс, без обзира на успех, неће променити одлуку да "окачи рекет о клин".

- Не намерам да мењам своју одлуку. Знам да много људи воли да гледа како играм. Међутим, као што сам више пута рекла, имам проблеме са здрављем који чине моји живот ван терена компликованим. Надам се да ће сви поштовати моју одлуку, јер је личне природе - истакла је Американка.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, трешњице трећи узастопни тријумф на Театру снова

НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, "трешњице" трећи узастопни тријумф на Театру снова

МАНЧЕСТЕР јунајтед ће и другог понедељка заредом спустити завесу на коло Премијер лиге, када на „Олд трафорду“ угости Борнмут (21.00) у мечу који може много да каже о стварном домету тима Рубена Аморима.

15. 12. 2025. у 09:00

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

РУСКА БАБА ЗАПРЕПАСТИЛА ЦЕО СВЕТ: Има 77 година и управо је урадила - ово (ВИДЕО)