ВЕЛИКА БОРБА ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ ИНДИЈАН ВЕЛСА: Каспер Руд преживео трилер са Монфисом

НОРВЕШКИ тенисер Каспер Руд пласирао се у четвртфинале мастерса у Индијан Велсу, пошто је у три сета савладао ветерана из Француске Гаела Монфиса резултатом 2:1 (3:6, 7:6, 6:4).

ВЕЛИКА БОРБА ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ ИНДИЈАН ВЕЛСА: Каспер Руд преживео трилер са Монфисом

Foto: Profimedia

Искусни 37-годишњак је добио први сет направивши брејк у шестом гему. То му је било довољно, уз сигурне сервисе, да поведе.

У другом сегементу дуела није било брејкова, мада је било неколико шанси, па се отишло у тај-брејк који је припао момку из Осла са 7:3.

Испоставило се да је то био преломан моменат, јер је Монфис после тога посустао, а Руд дошао до брејка већ у трећем гему одлучујућег сета.

До краја је изгубио још само четири поена на својим сервисима и рутински привео меч крају.

Норвежанин ће у четвртфиналу играти против бољег из окршаја "џелата" Новака Ђоковића, Луке Нардија и 17. носиоца Томија Пола.

Бонус видео ПОСЛЕ 7 ГОДИНА ПЕНЗИЈЕ Ана Ивановић се вратила тенису - Надалова сестра послала позив

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Коментари (0)

ОВО СУ СВИ ЧЕКАЛИ! Креће нокаут фаза, верујемо у једног од домаћина