КАКВА СЕНЗАЦИЈА: Зверева у полуфиналу елиминисао 40. играч планете
Аустралијски тенисер Џордан Томпсон, који је 40. играч света, направио је праву малу сензацију у Мексику савладавши у полуфиналу првог носиоца, шести рекет планете, Александра Зверева.
Foto: Profimedia
У финалу АТП турнира у Лос Кабосу састаће се у недељу Каспер Руд и Џордан Томпсон.
Три сата и 42 минута игре и три сета била су потребна Аустралијанцу да дође до победе. На крају је славио резултатом 7:5, 4:6, 7:6.
Пет брејкова и 15 брејк лопти имали су навијачи прилике да виде у првом сету. Почело је брејком за Зверева у првом гему, али је на крају завршено бреком Томпсона – трећим у сету и оним који му је донео освајање првог дела меча.
Други сет је био супротност првом. Само две брејк лопте, обе за Зверева, у петом гему и једна од њих искоришћена. Довољно да Зверев уведе дуел у трећи сет.
У одлучујућем сету, у 11. гемова нити једна брејк лопта. Зверев је сервирао за тај брејк и на том путу спасио чак пет меч лопти. Па онда још једну у тај брејку у коме је Томпсон био веома доминатан. Седма је била кључна за Аустралијанца.
У финалу ће Томпсону ривал бити четврти фаворит турнира који је у свом полуфиналу у два сета победио другог носиоца Стефаноса Циципаса.
Руд је славио у два сета, 6:4, 7:6 после 111 минута игре.
Једним брејком је Руд решио први сет у своју корист, а у финишу другог се развила права борба.
У десетом, па и у 12. гему је Циципас имао укупно пет брејк/сет лопти, али није успео да реализује ниједну. Сет, па и меч, је на крају решен у тај брејку у коме је Руд искористио прву меч лопту.
Бонус видео ПОСЛЕ 7 ГОДИНА ПЕНЗИЈЕ Ана Ивановић се вратила тенису - Надалова сестра послала позив
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
ПРЕДРАГ МИЈАТОВИЋ ОСТАО У ШОКУ НА СЕДНИЦИ УПРАВЕ ФК ПАРТИЗАН! После дербија, на важну тему - једини дигао руку "за", сви остали - ОДБИЛИ!
Најновије вести везане за ФК Партизан свакако нису онакве какве би "гробари" желели.
26. 02. 2026. у 13:10
ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)
АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.
26. 02. 2026. у 16:48
Коментари (0)