ДА ЛИ ИМА РАЗЛОГА ЗА СТРАХ? Новак Ђоковић открио каква је ситуација са вирусном инфекцијом

Марко Паунић
Марко Паунић

18. 01. 2024. у 14:13

НОВАК Ђоковић је у трећем колу Аустралијан опена, али није то игра на коју смо навикли, а за све је крива вирусна инфекција коју Србин вуче од старта такмичења.

ДА ЛИ ИМА РАЗЛОГА ЗА СТРАХ? Новак Ђоковић открио каква је ситуација са вирусном инфекцијом

ФОТО: Танјуг/АП

Међутим, изгледа да је томе дошао крај, што је наговестио Ноле данас у разговору са новирима у Мелбурну. 

- Мислим да се то код мене спонтано деси, кроз један процес усклађивања тога како се осећаш на терену и ван њега, проналажења равнотеже. Сада се већ налазим при крају вирусне инфекције, али то ме је доста спутавало да дам максимум који знам да пружим – јер када се лоше осећате и борите се са болешћу, немате ту оштрину. Осећам да ми то недостаје, поготово на форхенд страни. Начинио сам доста грешака до сада, и често ме противници ухвате изненађеног, “на погрешној нози”. Осећам да се не крећем добро, а то је разлог и због чега сервис стоји… - објашњава Новак.

Нада се српски ас излечењу пре сусрета са Томасом Мартином Ечеверијем у трећој рунди турнира у Мелбурну, али је опрезан због сјајног низа Аргентинца који се показао добро на бетонској подлози.

- Има ту пуно недостатака у игри, али – опет – у трећем сам колу, нашао сам начин да победим у два дуга меча. Добра страна гренд слема је што увек имам један дан одмора и тренинга између наступа, и надам се да ће ова ноћ проћи добро пошто задњих пет-шест нису биле идеалне у смислу одмора и спавања. Покушаћу на наредном тренингу да усавршавам одређене детаље, биомеханичке елементе, тактичке замисли – али се те ствари не поправљају преко ноћи, чега сам свестан. Интензитет и ниво турнира се подиже, противници су све бољи. Мислим да ми жреб није нимало лак, за противнике имам тенисере који феноменално играју. Ево сада играм против Ечеверија који можда тренутно игра тенис живота на тврдој подлози; победио је Мареја и Монфиса веома убедљиво. Био сам толико пута у неким сличним ситуацијама да знам шта ми је чинити, и покушаћу да се прилагодим овим околностима и дам све од себе - истиче он.

БОНУС ВИДЕО: Печат најбољег - Које рекорде сада јури Новак Ђоковић?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.

07. 12. 2025. у 10:00

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)

Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан декласирана од Црне Горе. Боља екипа заслужено иде даље, али уз не мали скандал.

07. 12. 2025. у 19:40

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)