"ЂОКОВИЋ ТРЕБА ДА ВАМ ЈЕ ПРИМЕР!" Италијани посветили сјајан текст Новаку

Александар Илић
Александар Илић

18. 09. 2023. у 22:36

Иако је Карлос Алкараз одустао од учешћа у Дејвис купу због умора након Ју-Ес опена, за Новака Ђоковића то није била опција. Репрезентативац Србије је без дана одмора након прославе титуле стигао у Севиљу, а о томе пише и италијанска штампа.

ЂОКОВИЋ ТРЕБА ДА ВАМ ЈЕ ПРИМЕР! Италијани посветили сјајан текст Новаку

Фото: EPA-EFE/Kai Foersterling

Италијански портал "Диретта.ит" бавио се стањем у Дејвис купу, а део текста под насловом "Ђоковић поштује Дејвис куп: Остали тенисери треба да прате његов пример" посвећен је и Србину:

- Искрено, ништа није недостајало. Светски број један нашао се на "непријатељском тлу". Првокласни противник пред домаћом публиком. Неколико лепо пласирамих винера, певања, мало врућине... Али само два сета о којима може да се прича. До свега је довела промена формата, ИТФ се нашао у проблему, како пронаћи (не)адекватно решење за прави проблем: шта уопште чинити са сребрним купом? - пита се аутор текста.

Потом је прешао на Нолета.

- Новак Ђоковић, икона своје земље и спорта у целости, изразио је жељу да освоји такмичење у Малаги наредног новембра. То је избор због ког може да буде поносан. Могао је да одустане након освајања Ју-Ес опена, без икаквих критика, као што се повукао Карлос Алкараз. Али, није.

БОНУС ВИДЕО: НЕПОЗНАТИ АУСТРАЛИЈАН ОПЕН: Ово можда нисте знали о познатом турниру

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КАЈСЕДО + ПАЛМЕР = ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА? Убитачни двојац предводи Челсу на тешком гостовању у Лиги шампиона

КАЈСЕДО + ПАЛМЕР = ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА? Убитачни двојац предводи Челсу на тешком гостовању у Лиги шампиона

АТАЛАНТА и Челси улазе у шести меч Лиге шампиона са идентичним учинком (10 бодова), али и са различитим расположењем уочи директног судара у Бергаму. "Плавци" имају бољу гол-разлику и тренутно држе место у топ 8, док је домаћину ово идеална прилика да их претекне и заузму позицију која директно води у осмину финала.

09. 12. 2025. у 07:00

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су гробари из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)

Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.

09. 12. 2025. у 16:50

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Нова опрема за школу, бољи услови за таленте: Фондација Mozzart верна подршка образовању