ШПАНАЦ ЖИВИ ЗА ТО ДА ПОБЕДИ ЂОКОВИЋА: Новаков ривал открио зашто је тешко тријумфовати против Србина
НОВАК Ђоковић се враћа на терен први пут од финала Вимблдона. Он ће у другом колу мастерса у Синсинатију играти против Алехандра Давидовича Фокине који је пред меч истакао да му је сан да победи светског броја два.
Танјуг/АП
Свестан је да нема прилику сваки дан да тријумфује против човека који је по многима најбољи тенисер свих времена.
- Желео сам једног дана да играм с њим и ако га победим, да то буде сан. Тако је и сада. Ако будем успео да победим, биће то сан, јер се не побеђује против таквих играча свакога дана. Има све од Рафе и Федерера. Тело му је врло еластично и може да буде врло, врло чврст. Има оружја којима те тера да грешиш, а прави и винере, врло добро сервира. Ипак, његов кључ је у томе што добро види меч, добро осећа моменат и зна да процени када шта треба да уради. Мислим да ће бити забаван меч за гледаоце - рекао је Фокина.
Ово ће бити њихов пети међусобни меч. Ђоковић тренутно води са 3:1, а Шпанац је победио прошле године у Монте Карлу са 2:1.
- Сећам се да сам тада доминирао у разменама. Онда је направио брејк средином другог и био је напаљен када је изједначио, али био сам концентрисан на свакој лопти и то је био кључ. На крају крајева, резултат се и заборавља, он је легенда и не играју се такви мечеви свакога дана - закључио је Фоикна.
Подсетимо, дуел Ђоковић - Давидович Фокина на програму је у ноћи између среде и четвртка од 1.00 сат по средњеевропском времену. Овај меч можете пратити уживо на порталу "Новости".
БОНУС ВИДЕО: ПАРИЗ ЈЕ ЊЕГОВ: Новак Ђоковић "прошетао" пехар Ролан Гароса Паризом
Препоручујемо
КАО ЈОКИЋ, ГЛЕДАЋЕ МУНДОБАСКЕТ НА ТВ-у: Џамал Мареј (ипак) пропушта Светско првенство
16. 08. 2023. у 15:37
ПОГОЂЕН ПОКЕР! ЈУРИМО ПЕТИ У НИЗУ! Ево ТИП тикета за четвртак
ОВАКО нешто се не памти!
02. 04. 2026. у 06:58
АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА У СРБИЈИ! "Имају фабрику која прави Николе Јокиће!" (ВИДЕО)
Никола Јокић не само да је опчинио НБА лигу, већ је ас Денвер нагетс и кошаркашке репрезентације Србије "крив" што се Американци све више одушевљавају нашом земљом. А нарочито - српском кошарком.
02. 04. 2026. у 16:00
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)