ТЕНИС ОВО НЕ ПАМТИ: О потезу Босанца бруји цео свет, а он покушава да се "опере"
Крајње необична ситуација на турниру у Бостаду. Дамир Џумхур (БиХ) играо је против Филипа Мишолића (Аустрија) у квалификацијама на турниру у Шведској, одсервирао, изгубио поен, па предао меч.
Фото: EPA-EFE/JASON SZENES
Филип је ретернирао, Дамир није ни пробао да узврати, само је кренуо ка мрежи и пружио руку ривалу.
Уследили су бројни коментари, углавном негативни, па се Дамир огласио поруком на друштвеним мрежама.
- Заиста немам потребу било коме да се правдам. Тенис играм за себе, своју породицу и људе који ме воле. Не побеђујем за било кога, осим за себе, али видим да су порази посебно драги медијима. И то ми не смета. Али неке ствари које се пишу су у најмању руку одвратне. Повреда или нешто друго? Да вас искрено занима били бисте можда мало и забринути, па бисте можда чак и желели да знате шта се десило и онда бисте тек написали праву истину, када сте сигурни шта се десило пре меча и који проблем је у питању. Овако, дали сте повод многим људима да нагађају и да помисле на неке јако лоше ствари. Замолио бих вас да ако немате праве информације, онда бар не пишете нешто што не знате. Хвала! - написао је Џумхур на свом Инстаграм профилу.
Открио је Џумхур када се и тачно шта догодило.
- Загревао сам се за меч и после једног ударца пресекла су ме леђа. То је било то. Потражио сам помоћ од физиотерапеута, узео таблете против болова, али ту нема помоћи. Мало ми је било боље, помислио сам да ћу моћи да играм, али су ме поново већ у првом поену пресекла леђа у покушају да дотрчим до лопте. Нисам могао да наставим, код таквих повреда не можете да направите ниједан покрет - изјавио је Дамир за Н1 ТВ.
Подсетимо, Џумхур који је тренутно 169. рекет планете, својевремено је био 23. на АТП листи.
Препоручујемо
ГОРИ ИНТЕРНЕТ! Јокић куповао пиво у Босни, а реакција продавачице је хит (ВИДЕО)
07. 07. 2023. у 07:59
ПРЕМИНУЛА ЛЕГЕНДА ЈУГОСЛОВЕНСКОГ ФУДБАЛА: Сарајево и Босна и Херцеговина завијени у црно
30. 06. 2023. у 09:03
МЕЧ СЕЗОНЕ У БЕРГАМУ: Јуве се бори за Лигу шампиона, "Богиња провинције" за место које води у Европу
ЈУВЕНТУС вечерас гостује Аталанти у једном од кључних мечева у борби за пласман у Лигу шампиона (20.45), а са само седам кола до краја сезоне оба тима су свесна да би нови кикс могао скупо да их кошта.
11. 04. 2026. у 08:00
АМЕРИ У НЕВЕРИЦИ: Навијачи Лејкерса траже да бивша вереница Луке Дончића добије статуу испред дворане!
Лука Дончић је овог пролећа заиграо кошарку на нивоу коју је тешко зауставити. И, навијачи Лос Анђелес Лејкерса "знају" коме треба да се захвале на томе.
09. 04. 2026. у 13:11
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)