НОВАК ЂОКОВИЋ, ПА ПЕТ МЕСТА ПРАЗНО: Србинов импресивни рекорд против топ 10 играча
НОВО полуфинале на Вимблдону, нови подаци за историју Новака Ђоковића.
FOTO: Tanjug/AP
Најбољи тенисер свих времена Новак Ђоковић је у четвртфиналу Вимблдона савладао Андреја Рубљова, седмог играча света.
То му је донело импресивну 246. победу у каријери над играчима који обитавају на једној од топ 10 позиција.
Иза њега налази се Роџер Федерер са 223, а Рафа Надал на трећој позицији има 186 победа.
Уколико се то пребаци у проценте. Против играча са првих десет позиција успешност Новака Ђоковића је 69,41 одсто.
Испред је Бјорн Бјорг са процентом успешности 69,64. С тим да је он знатно мање мечева против играча из топ десет, са "само" 117 победа.
Нема сумње да је ово још један параметар који потврђује да је Новак Ђоковић убедљиво најбољи тенисер у историји белог спорта.
Прилику да поправи своје проценте и увећа број тријумфа имаће већ у петак против Јаника Синера, осмог играча планете.
БОНУС ВИДЕО: НОВАКУ ЈЕ ЈОШ САМО ОВО ОСТАЛО - Са ових пет ствари Ђоковић ће бити недостижан за све
ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: "Нероазури" не би смели имати проблема против ривала са дна табеле
ЗАНИМЉИВА трка за Скудето могла би да добије нову димензију већ на отварању 22. кола Серије А, када водећи Интер у петак увече на "Сан Сиру" (20.45) дочекује Пизу, екипу која се налази на претпоследњем месту табеле.
23. 01. 2026. у 09:40
"ГРОБАРИ" У ШОКУ, "ДЕЛИЈЕ" У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!
Малме и Црвена звезда играју утакмицу Лиге Европе, уз пренос уживо на порталу "Новости", а непосредно пред тај мегдан - појавиле су се спектакуларне вести везане за фудбалске трансфере. И то у виду потенцијалног рекорда, који је такав да Звездине "делије" већ могу да почну да славе, а Партизанови "гробари" да се хватају за главу.
22. 01. 2026. у 19:38
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)