ОСТАО ЈЕ У НЕВЕРИЦИ КАДА МУ ЈЕ ЂОКОВИЋ ОВО УРАДИО: Новаков први ривал на Ролан Гаросу једну ствар неће заборавити док је жив
НОВАК Ђоковић добио је противника у првом колу Ролан Гароса, а да је сам бирао не би могао да изабере занимљивијег.
FOTO: Tanjug/AP
Први ривал најбољег српског тенисера у историји биће амерички тенисер српског порекла Александар Ковачевић. Двадесетчетворогидишњак рођен је у Њујорку. Тренутно је 114. играч света, а најбољи пласман имао је 3. априла када је био 101. играч планете.
О својој љубави ка тенису и родитељима Милану, пореклом из Србије и Миланки која има је родомо из Босне, говорио је својевремено за званични сајт АТП. И то на следећи начин:
- Рођен сам и одрастао у Њујорку и тренирао сам у академији Џона Мекинроа. Моји родитељи су за викенд ишли на терене и ја сам ишао са њима. Био сам на пет минута шетње од нашег стана. То је кул начин да почнете. Никада нисам ценио то док нисам одрастао.
Као малишан био је чест гост у Србији. То му је омогућило да усаврши српски језик, а 2021. године имао је прилику да упозна и Новака Ђоковића.
- Мој последњи меч квалификација за Ју-Ес опен против Марка Трунгелитија је био такав да сам имао седам или осам меч лопти. То је био један од најболнијих пораза које сам имао икада. Следећег дана у теретани био сам поред Новака и он ми је рекао да је чуо за мој меч и питао је да ли желим да се придружим његовом тренингу у теретани. Био сам шокиран. Јурио је историју те недеље и био је спреман да ми да своје време. Било је то невероватно искуство. На крају, Новак ми је рекао да имам блиставу будућност и да треба да тренирам са њим у Србији - рекао је Ковачевић, који је иначе и поставио фотографију са Ђоковићем након тога уз опис "брате".
Иначе, Ковачевић живи нетипичним тениским животом, зависник је од адреналина, а то упражњава кроз сноубординг, џет ски, скокове са висине, а није му страно да у исхрану убацује брзу храну, дакле сушта супротност Ђоковићу када је тај аспект у питању.
- Водим се филозофијом да сваког дана треба да урадим нешто што ми се чини нелагодним. То ме чини чвршћим. Чак се и туширам хладном водом ујутру, а то ми помаже да се суочим са свим проблемима на терену, рекао је Ковачевић.
БОНУС ВИДЕО: Алекс Кореча за Новости о "великој тројци": Оно што су урадили равно је чуду
Препоручујемо
ТЕЖАК ЖРЕБ ЗА ЂОКОВИЋА! Новак сазнао ко му стоји на путу до рекордне гренд слем титуле
25. 05. 2023. у 14:36 >> 14:48
НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, "трешњице" трећи узастопни тријумф на Театру снова
МАНЧЕСТЕР јунајтед ће и другог понедељка заредом спустити завесу на коло Премијер лиге, када на „Олд трафорду“ угости Борнмут (21.00) у мечу који може много да каже о стварном домету тима Рубена Аморима.
15. 12. 2025. у 09:00
ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, изнедрила је и једну несвакидашњу ситуацију која има везе са спортом. Јер, најновије спортске вести из Русије тичу се украјинске шампионке, која је осујећена у покушају терористичког напада.
14. 12. 2025. у 16:00
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)