"ПОДСЕЋА МЕ НА МЕНЕ!" Ђоковић пред дуел са Рунеом: Сјајан момак, добро се слажемо!
НОВАК Ђоковић стигао је до четвртфинала мастерса у Риму, где га чека окршај са данским тенисером Холгером Рунеом.
ФОТО: Танјуг/АП
Српски ас ће тако имати прилику да се реваншира седмом играчу света за пораз у финалу мастерса у Паризу, а о противнику је говорио бираним речима.
- Играли смо два пута, али смо неколико пута тренирали заједно. Иако је млад, његову игру познајем веома добро. Потврдио се као врхунски играч, он игра заиста квалитетан тенис. Сјајан момак, добро се слажемо. Подсећа ме не мене, по начину како игра. Физички је веома спреман, има сјајну дефанзиву, али је истовремено и сјајан из контре. Може да вам науди и са форхенд и са бекхенд стране, има добар сервис, агресиван ритерн. Мислим да ће то бити физички веома захтеван меч - рекао је Ђоковић.
Ђоковић је победом над Камероном Норијем по ко зна који пут ушао у историју тениса. Он је постао први тенисер који је на једном мастерсу играо 17 пута четвртфинале.
Ђоковић и Руне - међусобни дуели
Данац Холгер Руне, наредни ривал Новака Ђоковића на мастерсу у Риму, има 20 година, а нема - негативан резултат у међусобним дуелима са Нолетом. Тренутно је, наиме, 1:1.
Новак Ђоковић га је победио на Ју-Ес опену 2021. са 6:1, 6:7(5), 6:2, 6:1, а Руне је узвратио ударац у финалу мастерса у Паризу, када је на тврдој подлози 2022. победио Новака са 3:6, 6:3, 7:5. До овог турнира, Руне, који је већ седми на АТП листи, у 2023. години остварио је више победа од Нолета, 22 (наспрам Србинових 17), али и више пораза - 9:3.
БОНУС ВИДЕО: СВИ СУ ДАЛЕКО ИЗА: Кога је Новак „прешишао“ по броју недеља као Број 1
Препоручујемо
БЕЗОБРАЗНИ БРИТАНАЦ ЈЕ ТО И ЗАСЛУЖИО! Новак Ђоковић је први пут урадио овако нешто
16. 05. 2023. у 13:55
ХАМБУРГ СЕ У СТИЛУ ВРАТИО У БУНДЕСЛИГУ: Некадашњи првак Европе је далеко од зоне испадања и не зна за пораз више од месец дана
СЕРИЈУ од пет везаних мечева чета Мерлина Полцина покушаће да продужи на "Мева арени" где је од 20.30 дочекује Мајнц.
20. 02. 2026. у 08:18
ШТА ЋЕ ЗАПАД САДА РЕЋИ? Нимало наивни Руси масовно дошли у Београд (ФОТО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
22. 02. 2026. у 12:25
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)