КАРЛОС АЛКАРАЗ: ''Желим да победим Надала и Ђоковића, али нисам овде да им одузимам гренд слемове''
Најбољи тенисер света Шпанац Карлос Алкараз изјавио је данас да жели да буде један од најбољих играча у историји овог спорта, преноси Јуроспорт.
FOTO: AP/Tanjug
Алкараз се тријумфом на турниру у Индијан Велсу вратио на прво место АТП листе. Шпански тенисер због повреде није играо на првом гренд слем турниру сезоне, Аустралијан опену.
- Много сам размишљао о Рафаелу Надалу док сам се опорављао од повреде. Често када су најбољи играчи ван терена, они често освоје први турнир по повратку. Желео сам да будем један од тих играча. Ту су примери који су ме мотивисали - као Надалова титула на Аустралијан опену 2022. Затим повратак Новака Ђоковића после одсуства, освојио је важне турнире. То су примери који ме инспиришу да се вратим тренингу, зато што желим да се вратим на најбољи ниво и пробам да побеђујем - рекао је Алкараз.
Шпански тенисер се спрема за одбрану титуле на мастерсу у Мајамију.
- У Мајамију ћу бранити много поена. Размишљам о томе подсвесно јер желим да будем на врху листе. Увек смо говорили да је трка за АТП финале важна. Ако имате добру годину, завршићете високо позиционирани. Не бринем превише о одбрани поена, само размишљам да уживам када играм и будем што бољи - навео је најбољи тенисер света.
Алкараз је истакао да има неколико циљева у овој сезони.
БОНУС ВИДЕО: "ОРЛОВИ" КРЕНУЛИ У МИСИЈУ НА ЕП 2024: Пикси повео Србију ка Немачкој
Препоручујемо
ТРЕНЕР МЕДВЕДЕВА: ''Алкараз је тениски Тајсон, питаћу Данила да ли се уплашио''
21. 03. 2023. у 14:43 >> 14:44
КАКВО ПОЈАЧАЊЕ: Маја Огњеновић се враћа у репрезентацију Србије
22. 03. 2023. у 09:42
ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: "Нероазури" не би смели имати проблема против ривала са дна табеле
ЗАНИМЉИВА трка за Скудето могла би да добије нову димензију већ на отварању 22. кола Серије А, када водећи Интер у петак увече на "Сан Сиру" (20.45) дочекује Пизу, екипу која се налази на претпоследњем месту табеле.
23. 01. 2026. у 09:40
"ГРОБАРИ" У ШОКУ, "ДЕЛИЈЕ" У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!
Малме и Црвена звезда играју утакмицу Лиге Европе, уз пренос уживо на порталу "Новости", а непосредно пред тај мегдан - појавиле су се спектакуларне вести везане за фудбалске трансфере. И то у виду потенцијалног рекорда, који је такав да Звездине "делије" већ могу да почну да славе, а Партизанови "гробари" да се хватају за главу.
22. 01. 2026. у 19:38
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)