ИЗНЕР ИСПИСАО ИСТОРИЈУ: Америкчки тенисер је први стигао до овог достигнућа
АМЕРИЧКИ тенисер Џон Изнер поставио је један веома интересантан рекорд у "белом спорту".
ФОТО: АП
Наиме, он је постао први играч у историји тениса који је добио 500 тај-брејкова. Ово и не треба да чуди, с обзиром на то да "џин" из Гринзбороа важи за једног од најбољих сервера на Туру и тешко му је одузети сервис, па се његови сетови често завршавају после максималних 13 гемова.
До ове бројке је стигао јуче у победи против Емилија Гомеза из Еквадора (7:6, 7:5) која му је донела пласман у полуфинале турнира у Даласу.
Изнер је у каријери укупно одиграо 819 тај-брејкова уз проценат успешности од 61 одсто, преноси шпанска "Марка".
Американац је власник још једног рекорда. Он и Никола Мау су одиграли најдужи меч икада - 11 сати и пет минута на Вимблдону 2010. године и Џон је тријумфовао у петом сету са 70:68.
Подсетимо, тренутно 39. тенисер света ће у полуфинали Даласа играти против земљака Џеј Џеј Волфа.
БОНУС ВИДЕО: ОД ПРВЕ ДО ДЕСЕТЕ ТИТУЛЕ: Сва Новакова победничка финала Аустралијан опена
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАВИЈАЧИ У ЧЕТИРИ УЈУТРУ ЧЕКАЛИ СЕЛЕКТОРА ДА СЕ ОБРАЧУНАЈУ! Хаос због испадања са Мундијала (ВИДЕО)
Репрезентација Јужне Кореје доживела је неуспех на Мундијалу пошто није прошла групу, што је разбеснело њихове навијаче.
30. 06. 2026. у 15:24
СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала
Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.
01. 07. 2026. у 22:00
Радета критиковали због расизма, сада га цитирају и хвале
АФРИЧКЕ селекције једна за другом завршавају своје учешће у 1/16 финала Светског првенства. После Јужне Африке, Обале Слоноваче, Конга и Сенегал пакује кофере из САД, Канаде и Мексика.
02. 07. 2026. у 21:10
Коментари (0)