СУДБИНО ПРОКЛЕТА: Рафаел Надал по узору на руског тенисера

Други тенисер света Шпанац Рафаел Надал није успео да се пласира у осмину финала мастерса у Паризу, пошто је синоћ поражен од Американца Томија Пола са 1:2, по сетовима 6:3, 6:7, 1:6. Пол, 31. на АТП листи, до победе је стигао после два сата и 34 минута игре.

СУДБИНО ПРОКЛЕТА: Рафаел Надал по узору на руског тенисера

FOTO: EPA

Надал је повео у сетовима захваљујући брејку у осмом гему првог сета. У другом сету виђен је по један брејк са обе стране, па се победник одлучивао у тај-брејку у ком је Пол био бољи и славио са 7:4.

Пол је био убедљив у одлучујућем сету и брејковима у првом, петом и седмом гему стигао до победе и пласмана у треће коло. Пол ће у осмини финала играти против још једног Шпанца Пабла Карења-Бусте који је синоћ савладао Канађанина Дениса Шаповалова са 2:1, по сетовима 7:6, 2:6, 6:4.

Париски мастерс и ове године сервира – првокласна изненађења. Из жреба је први „нестао” већ у првом колу Јаник Синер, млађани Руне је био фаталан за Вавринку и Хуркача – а на свом опроштајном наступу Жил Симон проналази „другу младост” импресивним победама против Марија и Фрица...

Међутим, Данил Медведев је био изненађење дана и турнира све док на терен Берсија није изашао Рафаел Надал и шокирао све поразом од Пола.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ФРАНУЦУЗИ У СТИЛУ ОТВАРАЈУ НОКАУТ ФАЗУ: Швеђани немају потребан квалитет да се носе са триколорима

ФРАНУЦУЗИ У СТИЛУ ОТВАРАЈУ НОКАУТ ФАЗУ: Швеђани немају потребан квалитет да се носе са "триколорима"

ФРАНЦУСКА започиње нокаут фазу Светског првенства 2026 дуелом против Шведске на "Метлајф стадиону" (23.00), где ће бити одиграно и велико финале шампионата. "Триколори" су групну фазу завршили са максималним учинком и оправдали улогу једног од главних фаворита за освајање титуле, док су Швеђани до шеснаестине финала стигли као једна од осам најбољих трећепласираних селекција.

30. 06. 2026. у 06:30

ЛАПСУС ИЛИ САМОУВЕРЕНОСТ?! Селектор Хрватске: Када прођемо Португал, видећемо шта и како даље!

ЛАПСУС ИЛИ САМОУВЕРЕНОСТ?! Селектор Хрватске: "Када прођемо Португал, видећемо шта и како даље!"

Фудбалери Хрватске играће у шеснаестини финала Мундијала против Португала. На папиру Кристијано Роналдо и другови су фаворити, али то ништа не мора да значи на терену. Селектор фудбалске репрезентације Хрватске Златко Далић обратио се јавности пред овај дуел.

29. 06. 2026. у 08:42

Коментари (0)

СРБИЈА ЈЕ ВЕЋ „ПРЕСУДИЛА“: Овај играч осваја Златну копачку, Роналдо на квоти 22, а ево где је Меси