ХАОС У АУСТРАЛИЈИ ЗБОГ ЂОКОВИЋА: Политичари послали срамну поруку Србину
Бивша министарка унутрашњих послова Аустралије и опозициони посланик Керен Ендрјус изјавила је данас да би укидање забране издавања визе Новаку Ђоковићу био "шамар у лице" Аустралијанцима који су се вакцинисали против ковида.
Фото: Профимедиа/АП
Ђоковић је прошле године депортован из Мелбурна, иако је првобитно добио дозволу да уђе у ту земљу, и није играо први гренд слем у години, Аустралијан опен.
Српском тенисеру је забрањено да уђе у Аустралију до 2025. године, али постоји могућност да му влада у Канбери укине ту забрану.
Аустралија је у јулу укинула правило према којем се од међународних путника тражи да обелодане свој вакцинациони статус, а Ђоковић је рекао да се нада "позитивним вестима" поводом његове жеље да игра на следећем Аустралијан опену.
Керен Ендрјус, међутим, каже да промена правила не би требало да важи у Ђоковићевом случају, пренео је Ројтерс.
- Онда би се појавили други људи у сличним околностима којима су визе укинуте. Дакле, ако Имиграционо сада одлучи да направи изузетак за Ђоковића, поставља се питање - шта ће да ураде за остале који су у сличној ситуацији - рекла је она за радио "Еј-Би-Си".
Tanjug/AP
Ђоковић није коментарисао изјаву Ендрјусове, а Министарство унутрашњих послова Аустралије поновило је да не коментарише појединачне случајеве.
Бивша министарка полиције је рекла да би укидање забране Ђоковићу био "шамар у лице онима који су урадили праву ствар и вакцинисали се".
- Зашто би се Ђоковићу дозволило да се врати у земљу? Само зато што је високо рангирани тенисер са милионима долара? Не би смело да за њега важи једно правило, а друго правило за остале - додала је Ендрјусова.
Истог мишљења је Ден Техан, један од опозиционих политичара у Аустралији...
- Као љубитељ тениса, волео бих да га видим овде… Али најважнија ствар овде је да заштитимо интегритет имиграционог система. Правила доласка у Аустралију су се променила, више не морате да будете вакцинисани - почео је Техан.
Tanjug/AP
- Ако одлуче да он може да дође, морају да ураде то и да да донесу одлуку на начин да се заштити наш имиграциони систем - поручио је Техан на крају свог чудног, али и дрског обраћања које је уперено пре свега против људи који у овом тренутку воде Аустралију. Још једном Новака виде као идеално жртвено јагње политичких сукоба.
Затим се осврнуо на депортацију Ђоковића.
- Била је то права одлука јер је било потребно задовољити неке услове да би могао да уђе у земљу.
БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету
Препоручујемо
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом
У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.
07. 12. 2025. у 10:00
ЕПСКИ СКАНДАЛ: Испливао снимак, жреб за Светско првенство намештен!? (ВИДЕО)
Свашта су навијачи гледали на прекјучерашњем жребу за Светско првенство у фудбалу, а данас се појавио један снимак који баца сумњу на регуларност жреба.
07. 12. 2025. у 11:58
ДРСКО: Јелисавета Орашанин БЕЗ ДОЊЕГ ВЕША шета улицом (ФОТО)
ГЛУМИЦА Јелисавета Орашанин поново је привукла сву пажњу када се појавила у комбинацији која је изазвала праву буру на мрежама.
06. 12. 2025. у 20:35
Коментари (39)