СЕНЗАЦИЈА У КАЗАХСТАНУ: Алкараз се обрукао у Астани, "пецкао" Ђоковића, па испао

04. 10. 2022. у 12:38

КАРЛОС Алкараз, први тенисер света, елиминисан је већ у првом колу АТП турнира у Астани, од Шпанца је бољи био Давид Гофан, који је тријумфовао резултатом 7:5, 6:3.

СЕНЗАЦИЈА У КАЗАХСТАНУ: Алкараз се обрукао у Астани, пецкао Ђоковића, па испао

Почетак меча није ни најављивао овакав исход, пошто је Алкараз у раној фази меча направио брејк.

Међутим, Гофан је након тога узвратио са два везана брејка и четири гема заредом, те је дошао на гем од првог сета.

Алкараз се није предавао, те је успео још једном да одузме сервис ривалу када је он сервирао за сет, те је успео да изједначи, али је касније опет претрпео брејк и Гофан другу шансу није пропустио и освојио је сет.

У другом сету је Гофан направио брејк на старту, потом је још једном одузео сервис ривалу и повео са 5:1. Алкараз је успео да се врати и направио је брејк у ситуацији када је Гофан сервирао за меч.

Касније је Алкараз успео да добије наредни сервис гем, али се потом поново суочавао са сервисом Гофана за победу.

Белгијанац овога пута није пропустио шансу, дошао је до меч лопте коју је искористио и пласирао се у друго коло.

Треба напоменути да је Алкараз пред меч за највећег ривала Новака Ђоковића Рафаела Надала рекао да је најбољи тенисер свих времена, а навијачи су се због тога надали да ће "пецкање" доћи на наплату у потенцијалном финалу њих двојице, међутим, Гофан је имао другачије планове.

Гофан у наредном колу игра са Адријaном Манарином.

БОНУС ВИДЕО: Порука румунске тенисерке Андрее Присакарију читаоцима „Новости“