ШПАНАЦ ИСПИСАО ТЕНИСКУ ИСТОРИЈУ: Алкараз освојио Ју-Ес опен и постао први на АТП листи

12. 09. 2022. у 08:01

Четврти тенисер света Шпанац Карлос Алкараз освојио је вечерас титулу на Ју-Ес опену, пошто је у финалу победио Норвежанина Каспера Руда са 3:1 по сетовима 6:4, 2:6, 7:6, 6:3. Алкараз је вечерас стигао до прве гренд слем титуле у каријери.

Шпанац је до победе над Рудом, седмим на АТП листи, стигао после три сата и 23 минута.

Алкараз је у трећем гему првог сета одузео сервис противнику и предност од једног брејка сачувао до краја сета. Норвежанин је до изједначења стигао захвљаујући брејковима у шестом и осмом гему другог сета.

У трећем сету, виђен је по један брејк на обе стране, па је сет решаван у тај-брејку, у ком је Алкараз био убедљив и славио са 7:1.

Алкараз је у четвртом сету одузео сервис Руду у шестом гему, а потом и искористио другу сет и меч лопту у деветом гему и тако стигао до највећег успеха у каријери.

Након тријумфа на Отвореном првенству Америке млади Шпанац ће заузети прво место на новој светској АТП листи.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић није међу троје тенисера с највећом зарадом у 2021.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00