ШПАНАЦ ПОКОРИО АУСТРИЈУ: Баутисти Агуту титула у Кицбилу, Мишолић упркос поразу направио велики скок на АТП листи

30. 07. 2022. у 17:54

ШПАНСКИ тенисер Роберто Баутиста Агут освојио је данас титулу на турниру у аустријском Кицбилу савладавши у финалу домаћег тенисера Филипа Мишолића са 6:2, 6:2 после сат и 34 минута игре.

EPA/EFE

Шпанац је тако стигао до 11. трофеја у каријери и друге титуле у актуелној сезони пошто је претходно славио у Дохи.

Посао Баутисти Агуту у финалу био је помало олакшан због чињенице да је његов ривал раније данас већ био на терену, како би завршио тај-брејк одлучујућег сета полуфинала против Немца Јаника Ханфмана.

Мишолић је у првом учешћу на АТП турниру направио одличан резултат и од понедељка га очекује велики скок.

Мишолић је пре овог турнира био 205. на свету, али ће у понедељак скочити за 70 места и биће 135. чиме ће уједно престићи и Доминика Тима.

Турнир у Кицбилу игра се на шљаци на отвореном, а победнику Баутисти Агуту припало је 250 АТП поена.