КОНКУРЕНЦИЈА НА ВИМБЛДОНУ СЕ ОСИПА: Још један тенисер из врха под знаком питања

22. 06. 2022. у 16:26

АУСТРАЛИЈСКИ тенисер Ник Кирјос данас се због повреде повукао са турнира на Мајорки и тиме постао потенцијално још једно име белог спорта које би могло да пропусти предстојећи Вимблдон.

КОНКУРЕНЦИЈА НА ВИМБЛДОНУ СЕ ОСИПА: Још један тенисер из врха под знаком питања

Фото архива ВН

Наиме, Кирјос је у првом колу савладао српског тенисера Ласла Ђереа са 5:7, 7:6. 7;6, а данас због бола у абдомену није изашао на мегдан Шпанцу Роберту Баутисти Агуту.


- Заиста ми је жао што ћу морати да одустанем од данашњег меча овде у Мајорки. Играо сам доста мечева у последње време и, нажалост, пробудио сам се са болом у трбушним мишићима. Одмах сам посетио доктора који ми је саветовао да не играм. Ценим такмичење у Мајорки, али послушаћу савет лекара, јер не желим да ризикујем наступ на Вимблдону наредне недеље додатно, већ сада је неизвесно хоћу ли бити спреман - саопштио је Кирјос.

Фото: EPA-EFE/RAY ACEVEDO


Турнир серије 250 на Мајорки игра се на травнатој подлози. Титулу брани најбољи тенисер света Данил Медведев, који ће данас после подне бити на терену у дуелу са сународником Асланом Карацевом.

Руски тенисер, међутим, неће учествовати на предстојећем Вимблдону, а тамо такође неће бити ни Александра Зверева. Одсуство Немца означиће преседан на острвској травнатој површини, с обзиром на то да на великом гренд слему неће учествовати два најбоља тенисера на званичној АТП листи. 

Тамо неће бити ни некадашњег броја један Роџера Федерера, а тениска публика могла би бити ускраћена и за наступе темпераментног Кирјоса, који свуда изазива велику пажњу, како на терену, тако и ван њега.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ! Владимир Путин издао наређење

"РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ!" Владимир Путин издао наређење

Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је прошла кроз многе међународне санкције, од којих је већи део њих и даље на снази. Једна заједничка ствар за оне које се тичу спорта је - забрана истицања руске заставе. А то руски председник Владимир Путин не гледа благонаклоно.

24. 12. 2025. у 19:50

Коментари (0)

СТВАРНО НЕ ЗНАМ ШТА ЈЕ ЊЕМУ ПРОБЛЕМ: Емина Јаховић о односу са Сашом Ковачевићем - открила и зашто не жели да пева на турском