ЂОКОВИЋ ВОЛИ КАДА ЈЕ САМ ПРОТИВ СВИХ: Тениска легенда уверена да ће Надал имати већу подршку вечерас, али свестан је да Србина то чини јачим

31. 05. 2022. у 16:52 >> 17:16

ДВА титана белог спорта приповедаће вечерас још једну епску "тениску бајку". Новак Ђоковић и Рафаел Надал укрстиће копља по 59. пут у каријери, овога пута у у четвртфиналу Ролан Гароса.

ЂОКОВИЋ ВОЛИ КАДА ЈЕ САМ ПРОТИВ СВИХ: Тениска легенда уверена да ће Надал имати већу подршку вечерас, али свестан је да Србина то чини јачим

Tanjug/AP

О предстојећем тениском класику говорила је легенда овог спорта, Кипранин Маркус Багдатис.  

– Мислим да су и Ђоковић и Надал веома добро овладали тиме да контролишу своје емоције, и не верујем да ће овај меч пресудити емоције, нити да ће он имати посебан емотивни набој. Пре свега га видим као судар гладијатора, великих бораца  и засигурно један од најбољих мечева турнира, какви су уосталом скоро сви њихови мечеви. Гураће себе до ивице својих могућности, и биће једноставно фасцинантно све то пратити.

– За очекивати је да ће публика бити више навијачки наклоњена Рафи, али сви добро знамо да Новак воли када је публика против њега,што представља веома занимљив и узбудљив микс. А то да ли ће публика евентуално мало омекшати према Новаку у случају да убедљиво победи, заиста не знам, видећемо све већ ускоро – рекао је Багдатис.

Данашњи сусрет најављен је за вечерњи термин и требало би да играчи изађу на париску шљаку око 20:45.

- У начелу сматрам да је повољније за Новака када се меч игра у вечерњем термину, јер је терен нешто спорији, а одскок лоптице нижи, али то је одлука организатора и томе се нема шта додати.

Легендарни тенисер говорио је и о игачима који су на њега оставили најснажнији утисак у Булоњској шуми.

– По мени, то би били Алкараз и Ђоковић, који су до сада веома убедљиво освајали побеђивали све своје противнике. Издвојио бих Новака по томе што до сада није изгубио ни један сет, и јасно је да је веома мотивисан и жарко жели да освоји овај турнир. Сјајно је видети га опет како се такмичи на једном Гренд Слему, и колико је посвећен остварењу свог циља.

У медијима дуел између Новака Ђоковића и Рафе подигао је велику прашину, а много га и називају једним од најважнијих у историји тениса. 

– Овај меч је без сумње изузетно важан, интересантан и има призвук историјског али не бих рекао да је одлучујући за његову историју, барем из разлога што верујем да ћемо Надала и Ђоковића гледати у Паризу још две-три године. Зато не бих изговарао велике речи овим поводом, јер очекујем да ћемо њих двојицу гледати на турнеји и надаље – закључио је Багдатис.

Сустрет између Новака Ђоковића и Рафаела Надала заказан је за термин од 20:45, а директан текстуални пренос можете пратити директно на порталу "Новости". 

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић није међу троје тенисера с највећом зарадом у 2021.

 


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (1)

ЂОКОВИЋ У ШОКУ КАДА ЈЕ САЗНАО КОЛИКО У ХРВАТСКОЈ ИМА РОДБИНЕ: Нисам то знао!