НАДАЛ ЛАКО СА АМЕРИКАНЦЕМ: Изнер није имао шта да тражи на римској шљаци!

11. 05. 2022. у 14:53

РАФАЕЛ Надал обезбедио је пласман у друго коло мастерса у Риму, Шпанац је убедљиво савладао Џона Изнера 6:3, 6:1, а за то му је било довољно свега 76 минута.

У уводних шест гемова обојица су чували своје гемове, а до шансе за брејк дошао је прво Џон Изнер, спасао је прву брејк лопту Шпанац, а потом одсервирао дуплу сервис грешку. Одлично је Американац ритернирао и добио шансу за напад форхендом, али промашио је.

Надал је сачувао тај гем и онда казнио противника – 15-40. Прву је Изнер спасао добрим сервисом, а на другој је зицер волејом послао у мрежу. Који минут касније, Надал је освојио сет (6:3).

Био је то кључни период меча, пошто се Изнер све лошије кретао, а Надал улазио у ритам – направио је брејк већ на старту другог сета и до краја никаквих проблема није било.

Надал ће се у осмини финала састати са Денисом Шаповаловом, који је у уторак био бољи од Николоза Басилашвилија. Прошле године у Риму Шаповалов је имао две меч лопте, али је Надал ипак славио у троипочасовном окршају.

БОНУС ВИДЕО: ЉУБОМИР ФЕЈСА: Просек ме не занима, хоћу трофеје