МАРКО ТОПО У ФИНАЛУ: Српкси тинејџер близу главног жреба БМВ опена у Минхену

СРПСКИ тенисер Марко Топо пласирао се у финале квалификација за АТП турнир у Минхену.

МАРКО ТОПО У ФИНАЛУ: Српкси тинејџер близу главног жреба БМВ опена у Минхену

EPA

Топо је до овог успеха стигао савладавши Швајцарца Хенрија Лаксонена са 2:0, по сетовима 6:4, 6:2. Топо, тренутно 769. на АТП листи, препустио је један брејк противнику, док је он с друге стране четири пута одузимао сервис 92. тенисеру света. 

У борби за пласман у главни жреб Минхена, Топов противник биће бољи из дуела Словака Гомбос и Немца Масура. 

Турнир у Минхену игра се од наредног понедељка. Србија већ има два представника у главном жребу, Филипа Крајиновића и Миомира Кецмановића који је постављен за осмог носиоца.

Титулу брани Николос Басилашвили, који је четврти костраш турнира, а први фаворит је Александар Зверев.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХОЛАНД ПРОТИВ КЕЈНА: Гол-машине у борби за полуфинале Светског првенства!

ХОЛАНД ПРОТИВ КЕЈНА: Гол-машине у борби за полуфинале Светског првенства!

Ерлинг Холанд и Хари Кејн предводиће своје репрезентације у једном од најатрактивнијих четвртфинала Светског првенства 2026, где ће се у Мајамију на "Хард рок стадиону" састати Норвешка и Енглеска (23.00).

11. 07. 2026. у 07:00

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ СРЕЋНИ ЉУДИ? Морала сам да побегнем...