ДОБРО СЕ СЕТИО! Огласио се Федерер о дешавањима у Украјини: "Свима нам је сломљено срце"
НЕКАДА најбољи тенисер света Роџер Федерер огласио се после готово једномесечног ћутања о дешавањима у Украјини.
Фото: EPA-EFE/ALI HAIDER
Швајцарац је последњих недеља био критикован од стране украјинских спортиста зашто се не оглашава по питању војне интервенције у овој земљи, али интересантно не и од стране бројних западноевропских душебрижника који иначе чекају сваку прилику да било кога оптуже да подржава руску страну у сукобу (па чак и тенисере који су, попут Медведева и Рубљова, јасно изразили противљење рату).
Можда му је требало мало више времена него Новаку Ђоковићу да се огласи, али је сада Швајцарац обећао помоћ онима којима је то најпотребније, а то су деца.
- Моја породица и ја смо ужаснути док гледамо слике из Украјине и скрхани због невиних људи који су погођени. Желимо мир - написао је Федерер на друштвеним мрежама и додао:
- Ми ћемо обезбедити помоћ за децу Украјине, за њих око шест милиона који су тренутно ван школа и знамо да је ово време веома критично да се обезбеди образовање. Желели бисмо и да им пружимо подршку у овим екстремно трауматичним тренуцима.
Федерер је најавио да ће преко његове добротворне фондације украјинској деци, за школство, бити уплаћено 500.000 долара.
БОНУС ВИДЕО - Фан Новак Ђоковића из Лондона
Препоручујемо
ТИМ ИЗАБРАО БЕОГРАД ЗА ПОВРАТАК: Аустријанац појачава конкуренцију на Србија опену
18. 03. 2022. у 11:01
ИТФ ОДРЕДИО ДОМАЋИНЕ ГРУПНЕ ФАЗЕ ДЕЈВИС КУПА: Ево где се све може наћи Србија
18. 03. 2022. у 09:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЗВЕЗДА ОДЛИЧНО ПРОШЛА НА ЖРЕБУ! Ево са ким ће играти у другом колу квалификација за ЛШ
ПРОТИВНИК српском шампиону биће победник меча Ларн - Тре Фиори.
17. 06. 2026. у 12:12
ЧУДО НА МУНДИЈАЛУ! Шпанији није помогао ни Ламин Јамал, кикс против Зеленортских Острва!
Зеленортска Острва успела су да одиграју нерешено против Шпаније (0:0) и приреде огромно изненађење у првом колу групе Х.
15. 06. 2026. у 19:56 >> 15:48
УКРАЈИНА - ЗЕМЉА КОЈА НЕСТАЈЕ: Страшно - објављено колико сада имају становника! Руске процене црне, западне ништа "светлије"
УКРАЈИНА се тренутно суочава са оним што демографи називају "демографском катастрофом".
15. 06. 2026. у 22:12
Коментари (1)